През изминалото денонощие у нас са установени 198 новозаразени с коронавирус, двама души са починали, а 42 са се излекували, показват данните на Единния информационен портал.
Направени са 1 848 теста и са поставени нови 233 дози ваксини.
Към днешна дата броят на хоспитализираните със заразата са 339, като 30 са приети през последните 24 часа. В интензивни отделения се лекуват 35 болни, съобщи БГНЕС
Още от България
ДПС подаде до OFAC сигнал срещу Иван Демерджиев - за злоупотреба с властовите му правомощия
"Действията на Демерджиев очертават последователен модел на поведение, характеризиращ се с използване на административни и регулаторни механизми за постигане на лични и политически цели, а не за защита на легитимен обществен интерес"
Мирчев: Няма как хем да си против "Коалицията на желаещите", хем да я подкрепяш. Освен ако не си котката на Шрьодингер
"Коя е позицията на България? Тази на премиера, който казва, че нямаме място там? Или тази на външния министър, която подписва, че ще засилваме участието си?", пита той
България е сред трите страни в ЕС с най-кратка очаквана продължителност на трудовия живот
Мъжете в ЕС се очаква да работят средно 39,5 години. Най-дълъг трудов живот при тях се отчита в Нидерландия (45,9 години)