22 Февруари, 2026

451 са новозаразените с коронавирус у нас

451 са новозаразените с коронавирус у нас

451 са новите регистрирани случаи на COVID-19 у нас за денонощието при направени 7 695 теста, според данните на Единния информационен портал. Положителните проби са 5,9 процента от изследваните.

Най-много нови случаи на коронавирус за последното денонощие са регистрирани в София /66/, Варна /64/ и Бургас /36/. В област Кюстендил не са регистрирани нови случаи на инфекция през последните 24 часа.

Още 82-ма души са приети в болници, с което общият брой на хоспитализираните вече е 3 451 души. 298 пациенти са настанени в интензивни отделения. Починали са 26 души, излекуваните са 158.

Поставени са нови 2 540 ваксини, общият им брой достига 2 милиона 289 хиляди. Завършен ваксинационен цикъл имат 1 156 729 българи. / БГНЕС
Сподели:

Коментари (0)

Искаме прошка на Сирни Заговезни, огън и кукери гонят злото

Искаме прошка на Сирни Заговезни, огън и кукери гонят злото

Денят е известен още и като „Неделя на Всеопрощението" или просто „Прошка". 

След обяд над по-голямата част от страната ще преобладава слънчево време

След обяд над по-голямата част от страната ще преобладава слънчево време

Минималните температури ще са между минус 6° и минус 1°, максималните - между 2° и 7°, по-ниски в североизточните райони.

„Да, България“ в Кърджали: Моделът на ДПС се пропуква

„Да, България“ в Кърджали: Моделът на ДПС се пропуква

Депутати от партия се срещнаха с бизнеса, пред който заявиха, че на тези избори България има шанс за истинско европейско развитие