91-годишна българка към Кирил Петков на приема в Рим за 24 май: Подкрепете младите, инвестирайте в тях
91-годишната българка от Пловдив Станка Вакавлиева привлече внимание на приема на българското посолство в Рим за 24 май. Той се проведе снощи в резиденцията на българския посланик Тодор Стоянов в столицата на Италия. Повече от 10 минути възрастната дама разговаря с премиера на България Кирил Петков, който заедно с делегация бе гост на събитието.

Демокрацията няма алтернатива, бъдещето на България е немислимо без Европа. Подкрепям младите хора и техните идеи, трябва да се инвестира в тях, а във ваше лице виждам човек, който може да реализира тези цели. Именно заради това миналата есен гласувах за вас, заявила Вакавлиева на Петков. На тържествения прием са присъствали много български творци, които от години живеят и работят в Италия.
Пред българската диаспора в Италия Кирил Петков е изтъкнал ролята на българската култура, хилядолетната ни история и изключителния принос на Кирил и Методий за свързването и единението на страните от Източна и Западна Европа.
Премиерът е споделил пред сънародниците, че по време на срещите си вчера с папа Франциск и премиера на Италия Марио Драги са подчертали общата стратегия на България и Италия за постигане на единна европейска политика, защото само така страните от ЕС ще са по-силни, ще могат да преодолеят трудностите и да работят за постигането на мир в Украйна и Европа.

Още от България
Гюров: Трябва да преосмислим позицията си по регионалната противовъздушна отбрана
"Като страна на източната граница на ЕС и НАТО, България трябва да е проактивна в изграждането на многонационални структури за антидронова защита"
"Няма данни за преднамерени действия срещу България" - адмирал Емил Ефтимов за дрона край Кардам
"Борбата с дронове е много трудна поради спецификата, дори самата идентификация на това, което сме видели, предвид на стотиците дронове, е много трудна"
Нинова: Наистина ни управляват палячовци!
Днес министърът на отбраната Димитър Стоянов дойде в МС с тениска на "Кинтекс", после обработиха снимките