Мартин Димитров, депутат от "Да, България"
1000 дни от началото на безумната руска агресия срещу Украйна.
Тази война е продиктувана от алчност за нови територии и Путин няма да спре само с Украйна, ако надделее. Веднага ще набележи следващите жертви, защото диктаторите никога не спират сами, а трябва да бъдат спрени. Българският интерес е да помагаме на жертвата да отблъсне агресора, защото това е пътят към мир и да няма други нападнати страни!
Още от България
Кирил Петков: Руската неонацистка среда намира последователи сред млади хора и в България
В книгата "Русия и крайната десница: поглед към десет европейски държави“, издадена от Международния център за борба с тероризма, са разгледани 20 конкретни случая в 10 европейски държави.
Димът от пожарите в Сърбия достигна София, предупредиха кюстендилци да затварят прозорците
"Вследствие на множество пожари на територията на Сърбия се образувал такъв облак от дим, който въздушните течения пренасят през западната част на нашата страна"
Нивото на Дунав при Галац спадна до 16 см - най-ниската стойност за последните 30 години
Островът в средата на реката близо до Галац се разраства както на дължина, така и на ширина и това принуждава ферибота, свързващ Галац с окръг Тулча, да заобикаля няколкостотин метра, за да избегне засядане