Едно служебно правителство би могло да покаже, че може да се управлява и по друг начин
Диалог отдавна няма между президент и премиер. Тук не става въпрос за кавга и разбирателство между две личности. Противопоставянето произтича в разминаването в базисни и принципни позиции. Това коментира в ефира на Нова ТВ председател на Стратегическия съвет при президента Александър Маринов.
Не виждам основа за диалог, защото правителството продължава да си прави това, което е правило винаги – никаква отчетност, например, няма. Дават се повече пари за ремонти, отколокото за изграждането на пътища, допълни той.
Запитан как ще коментира думите на Румен Радев – да изметем мутрите от властта, Маринов бе лаконичен: Мутрите във властта е метафора, която обощава манталитета на управление – задкулисен, хищнически. Той има и персонални носители. Мутренското днес е в грубото и насилствено разпореждане с публични средства.
По повод негова снимка с Висил Илиев, която бе разпространена в публичното пространство, Маринов коментира: Аз съм бил публично лице, срещал съм се много хора и такива от подземния свят…Аз имам дори снимка с Бойко Борисов, това досега не е публично известно, обясни с лека нотка на ирония и добави: Не е важно на каква снимка си, важни са делата.
Александър Маринов отрече Румен Радев да е отправял заплахи по отношение на управляващите, настоявайки правителството да подаде оставка и властта да мина в ръцете на служебен кабинет.
Служебно правителство – какви заплахи виждате, ако едно правителство трябва да дава отчет за свършеното и похарченото за свършеното. Но едно служебно правителство би могло да покаже, че може да се управлява и по друг начин, тук не става дума за реванш, обясни Маринов.
По неговите думи измислени са и отношенията между Румен Радев и БСП.
Към БСП Радев се отнася коректно, но след като стана президент той се дистанцира от всички партии. Но да страни от БСП – не бих казал, категоричен бе човекът на президента.
Още от България
Бойко Рашков: Прокуратурата участва в омертата за „Баба Алино“, може да поискаме оставката на този и.ф. шеф на ДАНС
„Ако Невзоров участва в процеса срещу Коцев със запазена в тайна самоличност, това е хипотеза, която законът изрично посочва при какви условия тази мярка се взема. Не е ясно каква е тази опасност“, заяви той.
Форум за демократично действие: България да подкрепи санкциите срещу руския патриарх - той е един от вдъхновителите на агресията срещу Украйна
Вярно ли е, че решението да се поиска изваждането на Кирил-Гундяев от санкционния списък е взето не след консултации със специалните служби, а след допитване до българския патриарх Даниил , питат участниците във форума
Омбудсманът Делчева: Постоянно съм кандидат за служебен премиер, сега искат да бутна и главния прокурор
„Това е поредният списък, в който политиците се опитват да вкарат институцията на омбудсмана, което за мен означава, че това е поредният опит тя „да се изцапа.“