9 Април, 2026

Александър Симов: Няма и няма да има коалиция на БСП с ДПС и ГЕРБ, тези партии са токсични за нас

Александър Симов: Няма и няма да има коалиция на БСП с ДПС и ГЕРБ, тези партии са токсични за нас

Александър Симов

Държим на подкрепата си за Радев и Йотова за президентските избори, а името на Янаки Стоилов не е обсъждано

Няма напрежение между БСП и Румен Радев. Нормално е БСП да се интересува дали той стои лично зад новия проект на служебните министри Петков и Василев. Това обяви по Нова ТВ депутатът от БСП Александър Симов. Той не вярва да има изтичане на кръв към този проект от левицата. 
БСП е обявила подкрепата си за Радев и Йотова, а името на Янаки Стоилов не е обсъждано. Към момента не съществува вариант да оттеглим подкрепата си от кандидатурата на Радев. Непочтено е, ако той е архитект на този нов проект, но  той даде категоричен отговор – „Няма да предам левите хора“, обясни Симов.

Според него, ако ГЕРБ са решили да загубят още едни избори, нека излъчат Петър Стоянов за кандидат за президент. Днес никой не помни Петър Стоянов, името му няма да доведе дивиденти за ГЕРБ, смята социалистът.
Той обори и коментарите за коалиция между БСП, ГЕРБ и ДПС. Няма такава формула и няма как да подкрепим такова управление.  ГЕРБ и ДПС са токсични партии, категоричен е Симов.
Сподели:

Коментари (0)

Делян Пеевски: Подаваме сигнали до институции в Европа и САЩ за груба намеса на МВР в изборите

Делян Пеевски: Подаваме сигнали до институции в Европа и САЩ за груба намеса на МВР в изборите

Лидерът на ДПС и кметът на село Овчарово, област Търговище, Себахтин Зюлкярниев, който беше арестуван при акция на МВР срещу купуването на гласове

Ново странно проучване на „Сова Харис  "помпа" преднината на партията на Радев

Ново странно проучване на „Сова Харис "помпа" преднината на партията на Радев

На пето място са „Възраждане“ със 7,8%, а последни са от БСП - с 4,5%. Останалите партии не минават бариерата от 4%.

Бъдеща коалиция „Кремъл“ – генерира напрежение  в партията на Радев 

Бъдеща коалиция „Кремъл“ – генерира напрежение  в партията на Радев 

При евентуално правителство на „Прогресивна България“ с „Възраждане“ и БСП, в София може да се наложи управление тип „Орбан“