30 Август, 2026

Андрей Райчев: Електоралните нагласи на българите не са се променили

Андрей Райчев: Електоралните нагласи на българите не са се променили
Андрей Райчев

"Колкото повече ваксинирани, толкова по-спокойни ще сме. Щеше да е по-приемливо преди месец или два бъде обявено от коя дата ще действат нови мерки. Съдбата на европейците е да се ваксинират, а ние отиваме в храстите. Борисов направи най-умерената и без крайности антивирусна политика", коментира пред Нова нюз социологът Андрей Райчев.

Той каза, че общественото мнение е разпънато между две неудовлетворителни крайности.

По казуса с двойното гражданство на Кирил Петков Райчев смята, президентът е смятал, че е намерил силен играч в лицето на Петков и е "проспал", че е с двойно гражданство.

"Електоралните нагласи на българите не са се променили. Протестърският резултат разменя гласове, няма приток отвън. Ако някой се отвращава от канадския гражданин няма да отиде при ГЕРБ, а при друга протестърска партия", прогнозира Райчев.

 

"Постиженията на протестърите варират общо около 35%, на ГЕРБ заедно с ДПС също стигат до 35. БСП ще решава. Ако постигнат второ място, ще има инициативата за правителство. Така партии, които са ги отхвърлили като чумави, ще трябва да ги поканят за преговори", коментира той.

Според него "Продължаваме Промяната" не е партията на президента, но определено е пропрезидентска. Не ми се вярва Радев да направи партия, той знае, че всеки президент с партия умира", смята социологът.

По думите му изолацията на ГЕРБ е частично пробита чрез кандидат-президента им проф. Герджиков.

"Те трябва да променят реториката си, все още си позволяват подигравки и остри изказвания, народът се умори те да са на власт. Да си спомним как БСП излезе от изолация с конструктивен език и критични бележки", подчерта Райчев.

Сподели:
Бургас, София и Пловдив се включиха в мемориалния маратон "Тичам за героите на Украйна"

Бургас, София и Пловдив се включиха в мемориалния маратон "Тичам за героите на Украйна"

Днес воините на Украйна защитават не само своята страна, но и Европа от руската агресия

Борисов се опитва да прехвърли върху демократичните партии вината, че не желаят "общ кандидат" с ГЕРБ

Борисов се опитва да прехвърли върху демократичните партии вината, че не желаят "общ кандидат" с ГЕРБ

Същевременно лидерът на ГЕРБ изпраща сигнал към Румен Радев в опит да си осигури неговото благоразположение при следващото политическо пренареждане

Петър Тодоров: Готви се изцяло нов закон за МВР, тече прочистване

Петър Тодоров: Готви се изцяло нов закон за МВР, тече прочистване

Той твърди, че идеята е със закона да въведат механизми за ограничаване на политическото влияние

Коментари (0)