29 Юни, 2026

Ангел Джамбазки в антикласация на "Политико"

Ангел Джамбазки в антикласация на "Политико"
Ангел Джамбазки, снимка: ЕП

Българският евродепутат от Партията на европейските консерватори и реформисти Ангел Джамбазки попадна в антикласация на "Политико" заради нацистки поздрав, отправен в пленарната зала на Европейския парламент.

17 евродепутати са нарушили парламентарните процедури през този мандат на Европарламента, започнал през лятото на 2019 г. и приключващ тази седмица.

Провинението на Джамбазки е от февруари 2022 г. Това стана по време на дебат за обвързването на европейските фондове с върховенството на закона. Сънародникът ни защити тогава Унгария и нейния премиер Виктор Орбан. След като напусна трибуната и се отправи към изхода на залата, той изпъна дясната си ръка напред и бе глобен с лишаване от полагаеми дневни надбавки за срок от 6 дни или 2028 евроq m,rmf;ks ?K<.
Сподели:
Националпопулизъм - това ли е стратегията на премиера Радев за страната и региона?

Националпопулизъм - това ли е стратегията на премиера Радев за страната и региона?

Отговорът произтича от двусмислените отношения с ЕС и Русия, как гледа на войната в Украйна, справянето със слабия бюджет и липсата на антикорупционни мерки

Любомир Николов: МВР издирва Петьо Еврото поне на три локации

Любомир Николов: МВР издирва Петьо Еврото поне на три локации

Във връзка със Стоян Мавродиев и. д. главен секретар на МВР посочи, че вероятно в края на месеца ще се гледа делото му за екстрадиция, което ще позволи или няма да позволи връщането му в България

Злите езици или грозната истина? Бивш премиер държал бизнеса с мантинелите в България?

Злите езици или грозната истина? Бивш премиер държал бизнеса с мантинелите в България?

Вътрешният министър Иван Демерджиев разкри в ефира на БНТ, че се проверяват две фирми, свързани с доставянето на мантинели, за които имат сериозни съмнения, че зад тях стои една и съща фигура

Коментари (0)