22 Декември, 2025

Ангел Кунчев: Не се препоръчва влизане в морето край наводнените места

Ангел Кунчев: Не се препоръчва влизане в морето край наводнените места

Ангел Кунчев

"В момента не препоръчваме влизане в морето (близо до наводнените плажове по Южното Черноморие). Трябва да дадем седмица време на морето да се самоочисти. 48 или 3 дни след подобно наводнение не се вземат проби", каза главният държавен здравен инспектор Ангел Кунчев пред Нова нюз.


За снимките на тръби, които се показаха под пясъка и опасението, че това е заустване на отходни води, той увери, че това е дъждовна вода.

„Учудва ме този невероятен хъс да се търси нещо, което доказва колко е мръсно нашето Черноморие. Винаги, когато има съмнение, няма нищо лошо да има сигнал. Тези тръби, които бяха снимани на различни плажове от Южното Черноморие, отвеждат дъждовната вода в морето. Тя отмива всичко, което среща по пътя си. В природата нормалните процеси на очистване продължават – водораслите гният”, каза Кунчев и допълни, че когато има сигнали, те трябва да се проверяват. 
Сподели:

Коментари (0)

Откриха 11-годишно бургазлийче, обявено от дни за общодържавно издирване

Откриха 11-годишно бургазлийче, обявено от дни за общодържавно издирване

Ангажираните полицейски служители осъществили множество оперативно-издирвателни действия, но днес случаен гражданин, разпознал малолетния по снимки във Фейсбук групите и алармирал Първо Районно управление в града

От АПИ отрекоха твърдение на бивш вицепремиер, че са купували 50-метрова яхта

От АПИ отрекоха твърдение на бивш вицепремиер, че са купували 50-метрова яхта

Бившия служебен вицепремиер и министър на вътрешните работи, назначен от Румен Радев, Иван Демерджиев заяви, че държавно учреждение си е купило 50-метрова яхта

 От „Възраждане“ искат оставки в АЕЦ „Козлодуй“ след извънредното спиране на 6-и блок

От „Възраждане“ искат оставки в АЕЦ „Козлодуй“ след извънредното спиране на 6-и блок

Според Йордан Тодоров подобна поредица от две аварийни спирания непосредствено след планов ремонт е безпрецедентна за най-голямото и най-печелившо държавно енергийно дружество