"Рано е да говорим за коалиции. Зрелите политически формации говорят за тях след изборите", заяви пред Нова нюз депутатът от ГЕРБ-СДС Костадин Ангелов, попитан с кого би управлявала партията на Бойко Борисов след вота на 9 юни.
„Ние сме ясно ориентирана евроатлантическа партия и няма да отстъпим от ценностите си. Искаме България да бъде в Европейския съюз, в НАТО, Шенген и еврозоната”, подчерта народният представител. По думите му разговори могат да се водят с всяка партия, която изповядва тези ценности и има представителство в Народното събрание.
Ангелов коментира и отстраняването на председателя на парламента Росен Желязков, което нарече „инфантилно поведение”.
„Децата от ПП-ДБ, които не знаят какво правят, бяха използвани от проруските партии в НС”, смята депутатът от ГЕРБ-СДС.
Той засегна и темата за оставката на управителя на НЗОК. Според Ангелов тя е била оттеглена под натиск 30 минути преди старта на обсъждането ѝ в парламента.
„Станимир Михайлов не беше управител на НЗОК, а секретарка на финансовия министър Асен Василев”, посочи народният представител.
Още от България
Четири от US военни самолети напуснаха летище "София"
Румен Радев увери, че САЩ остават наш стратегически съюзник в сигурността, независимо кога ще бъдат изведени от страната техните самолети
Гълъб Донев: Закриваме Комисията по досиетата защото агентите за проверка са малко, а щатът на Комисията е раздут
Вицепремиерът обясни и каква е философията на бюджет 2026, като изтъкна, че най-кресливи са тези, които са им оставили едно много лошо наследство
Христо Панчугов: Позицията на кабинета - налага се да похарчим едни пари, е откровено безобразие
Когато говори за мир, посланието на Радев е - Украйна да се предаде, да умре, а хората да спрат да се борят за свободата си, подчертава политологът