9 Април, 2026

Антоанета Цонева: Парламентът върна живота си, надявам се да няма трети избори тази година

Антоанета Цонева: Парламентът върна живота си, надявам се да няма трети избори тази година

Антоанета Цонева

"Искахме гласуване по пощата. Нямахме достатъчно време за дебат в този парламент. Опитахме се да направим по-добър изборен кодекс. Искахме, разбира се, електронно гласуване. Парламентът върна своя живот на гумен печат на изпълнителната власт. Видяхме как обаче кабинетът избяга. Депутатите показаха, че не приемат подобно поведение". Това заяви Антоанета Цонева от "Демократична България" пред BGonAir.  

"След като се видя, че първата и втората парламентарни групи няма да успеят да направят правителство, се отива към нови избори. За мен беше емоционален моментът, в който успяхме да премахнем бариерата за секции, на които имат право българите извън Европейския съюз. Предизборната кампания започна и идеите на партиите тепърва ще се чуват. В момента подготвяме регистрацията си в ЦИК и обновяваме своята програма. Надяваме се на по-висока подкрепа на тези избори, да порастем и дадем шанс за радикална модернизация. Надявам се да няма трети избори тази година и да се формира кабинет", каза още Цонева.

Сподели:

Коментари (0)

Делян Пеевски: Подаваме сигнали до институции в Европа и САЩ за груба намеса на МВР в изборите

Делян Пеевски: Подаваме сигнали до институции в Европа и САЩ за груба намеса на МВР в изборите

Лидерът на ДПС и кметът на село Овчарово, област Търговище, Себахтин Зюлкярниев, който беше арестуван при акция на МВР срещу купуването на гласове

Ново странно проучване на „Сова Харис  "помпа" преднината на партията на Радев

Ново странно проучване на „Сова Харис "помпа" преднината на партията на Радев

На пето място са „Възраждане“ със 7,8%, а последни са от БСП - с 4,5%. Останалите партии не минават бариерата от 4%.

Бъдеща коалиция „Кремъл“ – генерира напрежение  в партията на Радев 

Бъдеща коалиция „Кремъл“ – генерира напрежение  в партията на Радев 

При евентуално правителство на „Прогресивна България“ с „Възраждане“ и БСП, в София може да се наложи управление тип „Орбан“