26 Декември, 2025

Антон Тодоров: Станишев да си подава оставката от ПЕС

Антон Тодоров: Станишев да си подава оставката от ПЕС

Антон Тодоров

Това е чутовен скандал, Сатанишев да си подава оставката от ПЕС, ама веднага. БСП е единствената социалистическа партия в Европарламента, чиито депутати не подкрепиха приетата четвъртък с голямо мнозинство резолюция за значението на европейската историческа памет за бъдещето на Европа. Това изтъква в свой коментар политологът Антон Тодоров. Резолюцията е посветена на 80-годишнината от началото на Втората световна война. В документа се изтъква, че най-кръвопролитният в човешката история конфликт „започна като непосредствен резултат“ от пакта „Молотов-Рибентроп“, подписан между СССР и нацистка Германия на 23 август 1939 г.
Само шестима депутати от Прогресивния алианс на социалистите и демократите (СиД) са гласували против, става видно от протокола. Трима от тях са от БСП. Това са председателят на Партията на европейските социалисти (ПЕС) Сергей Станишев, Цветелина Пенкова и Петър Витанов. Иво Христов се е въздържал. А Елена Йончева изобщо не е участвала в гласуването, посочва Тодоров.
Сподели:

Коментари (0)

Държавници и политици с пожелания за Рождество

Държавници и политици с пожелания за Рождество

Нека Коледа даде сила и сплотеност на всички българи! пожела премиерът в оставка Росен Желязков

Рождество идва с кодове за опасно време: Снежна блокада по проходите и 5 бала вълнение в морето

Рождество идва с кодове за опасно време: Снежна блокада по проходите и 5 бала вълнение в морето

Докато Северозападът и планините потъват в сняг, леден дъжд и силен вятър застрашават трафика в останалата част от страната – температурите падат до минус 4 градуса още по обяд.

Когато Северна Македония е в криза България винаги помага, това не е жест на слабост, а на държавност

Когато Северна Македония е в криза България винаги помага, това не е жест на слабост, а на държавност

Ше получим от съседите мазут, за да не останат масезонците без ток и топлина