24 Юни, 2026

Антоний Гълъбов: Партиите гледат към следващ вот в началото на 2023 година

Антоний Гълъбов: Партиите гледат към следващ вот в началото на 2023 година
Антоний Гълъбов, снимка: БГНЕС

"Политическите формации не изглеждат концентрирани върху предстоящия вот на 2 октомври", коментира за БНР политологът доц. Антоний Гълъбов.

По думите му броени часове преди старта на предизборната кампания партиите не са готови да инвестират усилия в предстоящия избор, тъй като гледат към следващ вот в началото на 2023г.

Според Гълъбов това разфокусиране на политическите представители ще свали избирателна активност.

"Това е риск, тъй като слабото участие в изборния процес няма да реши политическата криза", предупреди анализаторът.

Той определи междуличностните нападки и обвинения, които наблюдаваме в момента в публичното пространство, като още една причина за неучастие на избирателите във вота.

Антоний Гълъбов призова партиите да търсят съгласие около програма за управление, която да намери решения на растящите кризи. 

"Като че ли обаче формациите бягат от отговорността да се ангажират с проблемите в зимния сезон", отбеляза политологът.

Той напомни, че важният въпрос е не кой е първи, а кой ще управлява.

Гълъбов прогнозира, че войната на Румен Радев с Корнелия Нинова ще отслаби БСП.

Политологът обвърза темата с газа, която се очаква да доминира в хода на предизборната кампания, с въпроса за влиянието на Руската федерация в България.

Сподели:
Прогресивна България предлага рекорден дефицит, сравним с този при управлението на Жан Виденов

Прогресивна България предлага рекорден дефицит, сравним с този при управлението на Жан Виденов

С този бюджет управляващите ни казаха: реформите се отлагат, а натоварването върху бизнеса се увеличава

Сачева: Държавният дълг расте с 13 млрд евро - ако този бюджет е оздравителен, как изглежда болестта?

Сачева: Държавният дълг расте с 13 млрд евро - ако този бюджет е оздравителен, как изглежда болестта?

Дългът расте експлозивно, а няма нито една сериозна структурна мярка за растеж на икономиката

Кейт Бланшет и Ева Майдел стартираха Регистър на човешкото съгласие в ЕП

Кейт Бланшет и Ева Майдел стартираха Регистър на човешкото съгласие в ЕП

"Това е първият регистър за човешко съгласие какво може изкуственият интелект да използва от нашата идентичност и какво не", разказа българският евродепутат от Европейската народна партия

Коментари (0)