"В момента сглобката се тресе с оглед на местните избори, с оглед на законите по Плана за възстановяване и устойчивост. Социологията показва, че ножицата между първите два политически субекта се е разширила - процентите на ПП на спадат, докато на ГЕРБ остават твърди. При ротацията на Мария Габриел ще видим доста по-висока разлика между ПП и ГЕРБ", каза пред БНР политологът Атанас Радев.
Проблем на коалицията - некоалиция според него е, че няма споразумение и ясен механизъм за сътрудничество и работа.
Във връзка с реформата в службите той изрази мнение, че политическите мотиви са много и че се отличава как промените се правят заради човека.
"Озовахме се в президентски модел на управление и в момента се опитват да ограничат властта на държавния глава. Но да не пропускаме, че президентската институция има правомощия в различните власти с цел да балансира, да играе ролята на медиатор и мост. Последствията от управлението на служебните кабинети са, че се вижда как моделът се накланя в друга посока и се прехвърлят свръхочаквания към президентската институция, за които не сме гласували", допълни политологът.
Според него отсъства приемственост, институционална памет и реални аргументи по същество.
Още от България
Николай Денков: Управляващите заблуждават хората и по темата за американските цистерни
Както се казва - на краката на лъжата са къси и доста бързо истината излиза наяве, метафорично описа ситуацията депутатът от "Продължаваме промяната"
Ивайло Мирчев: Премиерът да каже каква е сделката за самолетите-цистерни и “Лукойл”
Преди Радев, Тръмп беше благодарил и на Орбан, но вижте къде е Орбан сега
Шефът на ВВС с позитивни послания: Само F-16 и МиГ-29 могат да ме отведат на "Дондуков"2
По неговите думи други хора създават наратива, че има аспирации към Президентството и за протокола отбелязва, че излиза в годишен отпуск