10 Май, 2026

Атанасов: Радев се постави над решенията на парламента, в следващото НС ще работя да му бъде поискан импийчмънт

Атанасов: Радев се постави над решенията на парламента, в следващото НС ще работя да му бъде поискан импийчмънт

Атанас Атанасов

Темата с атомната енергетика е сложна, възможно е да зависим от Русия заради атомната централа и Румен Радев да има някакви основания за реакции. Но ме впечатли друго във вчерашните твърдения на президента от Брюксел, че служебното правителство ще спре решението на парламента за доставка на оръжие на Украйна. Трябва да се провери, дали заради тези думи да не се поиска импийчмънт на Радев. В следващия парламент ще работя за това, обяви по БНТ лидерът на ДСБ Атанас Атаносов. Той припомни, че предишният парламент със 173 гласа е  приел да се даде помощ на Украйна.

Не се ли нарушава конституцията след като Радев и правителството му се поставят над парламента и неговите решения, попита политикът.
Той коментира и горещата новина за новия списък „Магнитски“.
Става въпрос за обстоятелства, които са ясни на цялата общественост, как ще са изненадани в някои политически централи. По времето  на Борисов българските институции бяха приспани и за това сега се налага отвън да ни казват истината. Да не би Борисов да не е бил наясно какво е правил финансовият му министър. За това не сме в Шенген ,защото знаят за обвързаностите на българската мафия с бившите управляващи, допълни Атанасов.
Сподели:

Коментари (0)

ДБ: Оставаме единни, няма да допуснем подмяна с нов олигархичен модел

ДБ: Оставаме единни, няма да допуснем подмяна с нов олигархичен модел

В нарочна декларация формацията се обяви за "опозиция на свръхконцентрацията на власт", определя президентските избори през 2026 като ключова стратегическа битка за България

Сергей Станишев с първи оценки за кабинета "Радев"

Сергей Станишев с първи оценки за кабинета "Радев"

По неговите думи Румен Радев няма да бъде „втори Орбан“, докато остава верен на тезата "да извадим олигархията от властта", хората ще му прощават и слабости

ДБ обяви война на кабинета „Радев“, но остави отворена вратата за съдебна реформа

ДБ обяви война на кабинета „Радев“, но остави отворена вратата за съдебна реформа

По думите на съпредседателя на "Да, България" хората ще разберат, че може би става дума за подмяна на един олигархичен модел с друг