Искаме МВнР да изрази подкрепа за Тбилиси вместо да дава мъгляви обяснения защо отново сме пропуснали руско оръжие за Белград!
САЩ и Великобритания подкрепиха Грузия, която обвини Русия за масираните кибератаки през октомври 2019 г., когато хиляди грузински сайтове бяха блокирани, а излъчването на местни телевизии беше прекъснато.
Кибератаките са организирани от руското военно разузнаване (ГРУ). Очаква се още 12 държави да излязат с подкрепящи изявления!
Дали България ще бъде сред тези 12 солидарни с Грузия държави? За това можем само да гадаем. Надяваме се да е така.
България също е била мишена на организирани от Русия кибератаки и е винаги на прицел от руските хакери от ГРУ. Сега е моментът не само да бъдем солидарни с Грузия, но и да изпратим решителен сигнал към Москва, че няма да толерираме подобни действия.
Сега трябва да подкрепим Грузия, която е станала жертва на руски кибератаки, вместо да пропускаме руско оръжие за Сърбия през нашето въздушно пространство - зенетно-ракетни комплекси Панцир-С1, със сигурност, както и, по всяка вероятност, неуточнен засега брой модернизирани танкове Т-72.
Настояваме МВнР точно сега да излезе с декларация в подкрепа на Тбилиси, а не да дава мъгляви обяснения защо сме пропуснали, за пореден път, руско оръжие за Белград.
Искаме държавническо поведение!
Атлантически съвет на България
Още от България
Втори американски военен самолет-цистерна кацна в авиобаза "Безмер"
С решение на Народното събрание САЩ ще могат да разположат във базата общо осем такива самолета
Време е за почивка! Депутатите излизат в лятна ваканция от 1 до 23 август
Анна Бодакова от ПГ на „Демократична България" (ДБ), за която това е първа парламентарна сесия като народен представител, сподели своята лична равносметка
Първият от американските военни самолети-цистерни вече е в авиобаза "Безмер"
Първият от американските военни самолети-цистерни вече е в авиобаза "Безмер"