25 Февруари, 2026

Б. Борисов за искането на забрана на БХК: Неправителственият сектор е изключително важен коректив на всяко управление

Б. Борисов за искането на забрана на БХК:  Неправителственият сектор е изключително важен коректив на всяко управление

Бойко Борисов

"Аз винаги съм бил и за свободата на словото, и за изразяването на различни позиции.  С Българския хелзинкски комитет сме работили добре. Неправителственият сектор е изключително важен като коректив на всяко управление и винаги, когото са ни давали сигнали и са били правилни сме се съобразявали с тях", коментира пред "Свободна зона" на телевизия "Европа" премиерът Бойко Борисов искането на ВМРО към главния прокурор да бъде забранен Българския хелзинкски комитет.

"От ГЕРБ няма такива предложения. Човешките права, свободата на словото са символ, който партия ГЕРБ винаги е изповядвала и пак повтарям - ние дори не сме обмисляли подобен вариант", заяви категорично лидерът на ГЕРБ.

Той добави, че в ГЕРБ имат принцип да не коментират решения на други партии.

Сподели:

Коментари (0)

Премиерът изрази позицията на България пред "Коалиция на желаещите": Силна подкрепа за Украйна

Премиерът изрази позицията на България пред "Коалиция на желаещите": Силна подкрепа за Украйна

Изявлението на Гюров беше направено по време на видеоконференция на "Коалицията на желаещите", начело с Великобритания и Франция

Росица Матева: Въпросът с оставката на Цицелков от ОС на ЦИК не е актуален

Росица Матева: Въпросът с оставката на Цицелков от ОС на ЦИК не е актуален

Видеонаблюдението е отговорност на Министерски съвет, което беше възложено с негово решение на "Информационно обслужване", уточни тя

Погребаха Ивей - застрелян в хижа "Петрохан" с два куршума

Погребаха Ивей - застрелян в хижа "Петрохан" с два куршума

Юристът бе открит мъртъв на 2 февруари тази година, разследващите продължават да изясняват причината за смъртта му