Ноев призова българските власти да не мълчат за руската шпионска намеса у нас
"САЩ ни подкрепи в борбата срещу руското вмешателство у нас. Записано е в декларацията, подписана от премиера Бойко Борисов и американският президент Доналд Тръмп", заяви пред бТВ дипломатът Бойко Ноев.
"Там пише, че те ни подкрепят срещу чуждата намеса, визира се Русия", посочи той.
"България не е полагала усилия да разследва откритите подривни действия на Русия. Николай Малинов бе арестуван, че е шпионирал за Русия, а няма и месец след това отиде в Кремъл и президентът Владимир Путин го награди", припомни той.
Ноев напомни и за отравянето на Емилиан Гебрев.
Според него разследването за отравянето му е по-напреднало в чужбина.
"Сърбия вече де факто се е определила към евроазийския съюз и въпреки това президентът им излезе и открито попита руснаците "Защо" след като се разкри руския шпионаж", каза Ноев и призова българските власти да не мълчат за руската шпионска намеса у нас.
Още от България
Седмокласници и десетокласници са на изпит по математика - какво е новото?
За 10 клас за първи път на външното оценяване има включени задачи от интегрален тип. Промяната при седмокласниците през 2026 година е, че имат 15 минути повече, за да се справят със задачите.
Зеленски: Предложих на България да започне работа по специално споразумение за дронове
Страните са обсъдили и подготовката на украинско-български консултации с цел разработване на общи инициативи
Издават първите заповеди за събарянето на незаконни сгради в "Баба Алино"
По думите на регионалния министър Иван Шишков, 42 са неоснователните удостоверения за търпимост, които са издадени