18 Август, 2026

Б. Сандев: МОСВ е станало заложник не на политики, а на интереси

Б. Сандев: МОСВ е станало заложник не на политики, а на интереси
Борислав Сандов, снимка: БГНЕС

"В МОСВ отдавна се назначават висшите кадри не по политическа линия, а по линия на определени интереси. Такъв беше и арестуваният зам.-министър Красимир Живков. Това министерство е станало заложник не на политики, а на интереси", твърди пред БНР Борислав Сандов, съпредседател на "Зелено движение".

"Това министерство е с най-много наказателни процедури за нарушаване на европейските нормативи", посочи още Сандов. 

"Шефът на дирекцията в сферата на отпадъците, където имаме три наказателни процедури, една от които е стартирала през 2019-а година, когато вече начело на този отдел е новата зам.-министърка Славея Стоянова".

Сандов коментира, че има констатирани нарушения на екологичното законодателство във времето, в което Стоянова е ръководила Оловно-цинковия комбинат в Кърджали.

Сподели:
Музеите и галериите в Бургас трескаво се подготвят в очакване на „Евровизия 2027“

Музеите и галериите в Бургас трескаво се подготвят в очакване на „Евровизия 2027“

"Изложбата, която ще представим не е представяна - жизненият цикъл на мъжа от Странджа – от раждането до смъртта му. Всичките етапи, през които минава - дете, юноша, мъж, глава на семейство и старейшина след 50-60 години", разказа за една от изявите директорът на Регионалния исторически музей, Бургас д-р Милен Николов

Андрей Райчев рапортува: Радев изпълнява и трите неща, които обеща на хората

Андрей Райчев рапортува: Радев изпълнява и трите неща, които обеща на хората

Според бранителя на новата власт градската десница е в огромна грешка като смятат, че ще свалят правителството на „Прогресивна България“ с протести, вместо да се концентрират в предстоящите президентски избори на 25 октомври

Андреева за 100-те дни на Радев: Заявката, че е преборил олигархията, събуди само смях

Андреева за 100-те дни на Радев: Заявката, че е преборил олигархията, събуди само смях

Много е трудно да си лоялен към руския интерес, а да биеш олигархията в България - генезисът на олигархията у нас е свързан със службите на комунстическия режим, които са много силно свързани със съветските и после с руските служби, коментира политологът

Коментари (0)