"България е блокирала 890 хил. долара от превод към посолството на Русия у нас", потвърди вицепремиерът и министър на финансите Асен Василев, след като по-рано днес зам.-шефът на "Има такъв народ" Тошко Йорданов обяви, че финансовото министерство е наложило запори на сметките на руското посолство.
"Запори няма наложени, но има блокиран превод от 890 хил. долара", заяви Асен Василев.
Парите са спрени по силата на европейските санкции.
Руснаците твърдят, че сумата е предназначена за заплати на служителите на посолството на Русия в София. Заради това българското правителство се е допитало до Европейската комисия дали този превод може да бъде изваден от санкциите.
"Ако бъде получено положително становище от ЕК парите ще бъдат разблокирани веднага", заяви Василев.
"Все още продължава търсенето на 121 депутати, които да подкрепят евентуално правителство с премиер Василев", обясни още той.
Още от България
Бюджетът „Радев“ поставя под въпрос самата устойчивост на държавните финанси
Дефицит от 5,7% от БВП, нов дълг до 10,1 млрд. евро и капиталови разходи над 9 млрд. евро очертават модел, който разчита повече на заемно финансиране, отколкото на реформи и фискална стабилност.
Божанов: Щом няма да сме в Коалицията на желаещите, явно основаваме Коалиция на назландисващите се
"Трябва да засилим автоматизирания контрол. В НЗОК има достатъчно бази данни и чрез изкуствен интелект и ясни правила да бъдат откривани аномалии"
Анализатор: Кабинетът нарочно излъчва разнопосочни послания във външната политика - това работи само до един етап
"За съжаление, това води не само до объркване, но и до отблъскване на чуждите партньори на България"