България е парламентарна република, която не може да бъде насилвана от мераци за силна президентска власт
Огнян Минчев
Тече засилваща се кампания от внушения, че следващото - 46 НС също няма да може да излъчи правителство. Според настойчиви коментатори това било "добре", защото давало сила на гражданите. Тази "сила на гражданите" ще се прояви по два начина.
Първо, в разпад на стопанското управление и задълбочаваща се икономическа криза. Голям бонус за гражданите, нали!
Второ, в реализация на президентския проект за максимално продължителна безконтролна власт, която да отвори по-широко пространство за преобразуване на политическата система в посока авторитарен централизъм и преструктуриране на олигархичния контрол върху страната и държавата.
Следващото 46 НС има задължението да излъчи действащо правителство на страната, подложено на силен парламентарен контрол. Същите хора, които справедливо критикуват ГЕРБ, че е управлявала с подценяване на парламентарния контрол, сега прокарват пътя на максимално дълго президентско управление без никакъв парламентарен контрол. България е парламентарна република, която не може да бъде насилвана от мераци за силна президентска власт.
Още от България
Бургас, София и Пловдив се включиха в мемориалния маратон "Тичам за героите на Украйна"
Днес воините на Украйна защитават не само своята страна, но и Европа от руската агресия
Борисов се опитва да прехвърли върху демократичните партии вината, че не желаят "общ кандидат" с ГЕРБ
Същевременно лидерът на ГЕРБ изпраща сигнал към Румен Радев в опит да си осигури неговото благоразположение при следващото политическо пренареждане
Петър Тодоров: Готви се изцяло нов закон за МВР, тече прочистване
Той твърди, че идеята е със закона да въведат механизми за ограничаване на политическото влияние