24 Март, 2026

България заприлича на Близкия Изток – политизирана е от климата и енергетиката, та дори до маските против коронавируса

България заприлича на Близкия Изток – политизирана е от климата и енергетиката,  та дори до маските против коронавируса

Мохамед Халаф

Мохамед Халаф

България вече прилича на Ливан и другите страни от Близкия Изток по две неща: Първо, политическите различия станаха толкова дълбоки, че партиите в главните роли на политическата сцена, сега приличат на религиозните секти в тяхната безполезна борба за власт.

Докато ливанските секти са разделени на „шиити, сунити и маронити“, българските секти са разделени на „десни, леви, комунисти, либерали" и още - "млади, умни и красиви, мафиоти....и така нататък“. Те се държат точно като конкуриращите се племена, които са решени 

или да управляват или да умират

Що се отнася до второто сходство - то е, че всичко в България се е политизирано, точно както е в Близкия изток, от климата до енергетиката и дори маските за лице против коронавируса!
Сподели:

Коментари (0)

"Алфа Рисърч" и „Маркет Линкс“ се разминават сериозно за резултатите от изборите

"Алфа Рисърч" и „Маркет Линкс“ се разминават сериозно за резултатите от изборите

Социологически проучвания на „Алфа Рисърч“ и „Маркет Линкс“ показват, че пет партии биха влезли в парламента при избори днес. „Доходи и стандарт на живот“ и инфлацията са сред основните проблеми за избирателите, а над 70% смятат, че страната върви в грешна посока.

Със заповед на  Надежда Нейнски се създава звено против дезинформацията и борба с хибридните заплахи

Със заповед на Надежда Нейнски се създава звено против дезинформацията и борба с хибридните заплахи

Механизмът ще се оглавява от посланика със специални поръчения по изграждане на устойчивост  Мария Спасова, а контрол над дейността ще упражнява заместник-министър Велизар Шаламанов

Пеевски: Срамно е решението на служебния кабинет да сезира КС за Съвета за мир

Пеевски: Срамно е решението на служебния кабинет да сезира КС за Съвета за мир

"Саботирането на изпълнението на стратегически решения, които са изцяло подчинени на гарантирането на националната сигурност на страната чрез дела в КС показва ясно зависимостите и обвързаностите на служебния кабинет"