23 Декември, 2025

Без лиценз се оказа Домът за стари хора във Варна, където при пожар загинаха четирима

Без лиценз се оказа Домът за стари хора във Варна, където при пожар загинаха четирима

"Домът за стари хора във Варна, в който пожар отне живота на четирима души, няма актуален лиценз. Открити са нарушения, но въпреки това продължава да работи", съобщи пред бТВ окръжния прокурор Красимир Конов.

Той обясни, че евентуалният извършител е 53-годишен мъж, който е в психиатрията и че предстои да се реши дали може да му бъде повдигнато обвинение.

Записите от камерите са иззети от разследващите и предстои да им бъде направена експертиза. На тях се вижда как въпросният мъж е в стая с жертвите.

"Той вади предварително приготвени хартии и предмети, пали ги на едното легло, после ги премества на съседното, което е неговото, после излиза от стаята
пълзешком, понеже е с увреждания", каза ст. комисар Атанас Михов, директор на ОДМВР-Варна.

Стана ясно и че две санитарки са се грижили във въпросната вечер за обитателите, като една е следяла камерите.

Сподели:

Коментари (0)

Почина последното величие от времето на Тодор Живков

Почина последното величие от времето на Тодор Живков

В началото на тази година Георги Йорданов бе отличен от президента Румен Радев с орден „Стара планина“ (първа степен) за изключително големи заслуги в областта на българската култура и изкуство

Дядо Коледа кацна на авиобаза "Безмер" с военен самолет Су-25

Дядо Коледа кацна на авиобаза "Безмер" с военен самолет Су-25

С добрия старец дойдоха Снежанка и малки елфи, които допринесоха за празничното настроение. По-късно те се включиха в тържеството, като пристигнаха и с хеликоптер.

БНБ отваря касите си събота, 27 декември заради евромонетите

БНБ отваря касите си събота, 27 декември заради евромонетите

Желаещите ще могат да посещават централата на банката или касовия център в столицата от 8:30 до 15:45 ч