България
Бивш военен и бивш митничар, предложени от Мая Манолова, са новите зам. областни управители на Кюстендил
Бившият военен Йордан Гогев и бившият шеф на митница-Олтоманци Георги Илинов са новите заместник областни управители на Кюстендил, сочи заповедта на служебния премиер Стефан Янев от петък. Двамата встъпват в длъжност в понеделник.
Гогев е изцяло с кариера на военен, завършил е Висшето военно артилерийско училище в Шумен и Военната академия „Г. С. Раковски“, заемал е различни командни длъжности в системата на отбраната.
Илинов е завършил Техническия университет в София. След напускане системата на митниците работи в частния сектор и като администратор. Сега е областен координатор на „Изправи се! Мутри вън!“=
Това е втора висока позиция, която активисти на движението, номинирани от Мая Манолова в родния ѝ град, заемат. РИК се оглавява от адвокат Тодорка Петкова, издигната от движението.
Още от България
Атанасов: След 2 пъти председател на ДСБ, давам шанс за ново лице и енергия
Това е традицията на западния свят – след два мандата трябва да се даде възможност за ново лице, нова енергия и нови предизвикателства, каза зам.-председателят на НС и бивш председател на ДСБ
2 катастрофирали коли затрудниха движението по пътя Варна - София край Търново
За преглед във великотърновската болница са откарани три деца, пътничка и водачът на единия автомобил
Евакуираха десетки заради пожар край Кошарица, огънят наближи къщи
Районът е бил силно задимен, което е наложило извеждането на живеещите в най-засегнатия участък