27 Май, 2026

Бившият главен секретар твърди: Посещение на партиен лидер в МВР накара министърът да поиска оставката ми

Бившият главен секретар твърди: Посещение на партиен лидер в МВР накара министърът да поиска оставката ми

По думите му, първоначално министърът е бил готов да работи с него

Министърът на вътрешните работи Калин Стоянов е поискал оставката на главния секретар Петър Тодоров след посещение на „политически лидер“ в МВР, но първоначално е бил готов да работи с него.

Това каза главният секретар в оставка пред БНР. Той обяви вчера, че ще се оттегли, след като президентът Румен Радев отказа на управляващите да го освободи. Официално искане за оставката на Тодоров бе направено за първи път от страна на премиера Николай Денков непосредствено след убийството на Алексей Петров.

„Когато (министър Калин Стоянов – бел. ред.) вече беше встъпил в длъжност и след посещението на един партиен лидер в кабинета му, бях извикан няколко часа по-късно и, гледайки така надолу в земята, зачервен целият, ме попита няма ли да си подам оставката, тъй като имало напрежение около длъжността ми. Бях искрено учуден за тая промяна на позицията му. Попитах в какво се изразява това напрежение около длъжността ми, не ми беше отговорено с нищо конкретно. Явно към този момент не са били написани тези опорки, които впоследствие бяха изведени“, разказа Петър Тодоров.

След като Николай Денков поиска оставката на Петър Тодоров, министър Калин Стоянов я мотивира с несправяне, лош контрол и координиране на професионалната работа в МВР. За пример, освен убийството на Алексей Петров, бяха дадени включително и няколкото случая на полицаи, загинали при изпълнение на служебните задължения.

В интервюто си за БНТ Петър Тодоров казва още, че в МВР е имало информация за завръщането на Васил Божков два дни преди той да кацне в София от Дубай. Тази информация обаче не била за екстрадиция, а за доброволно завръщане.
Сподели:
Арх. Стоян Петков за незаконното строителство във Варна: До края на 2023 г. не е забит и един пирон, всичко е след това

Арх. Стоян Петков за незаконното строителство във Варна: До края на 2023 г. не е забит и един пирон, всичко е след това

"Контролът е бил в ръцете на Коцев в качеството му на кмет"

Нанков: Министър Шишков е забравил, че и при него се даваха аванси за строителство

Нанков: Министър Шишков е забравил, че и при него се даваха аванси за строителство

"Но, да го оставим да говори - по-добре е от това да спират обектите"

Радев едно си знае: Най-сетне Европа да склони да започне преговори с Русия

Радев едно си знае: Най-сетне Европа да склони да започне преговори с Русия

Дипломацията трябва да влезе в ролята си, настоя той. По думите му има достатъчно европейски политици, които могат да преговорят с Русия 

Коментари (0)