25 Февруари, 2026

Близо 50 заразени с коронавирус в русенския дом за възрастни

Близо 50 заразени с коронавирус в русенския дом за възрастни

49 са вече възрастните хора от дом „Възраждане“ в Русе, които са с положителен тест за корона вирус. Заради големия брой заразени се налага преструктуриране на легловата база.

Новорегистрираните случаи на заразени с корона вирус в старческия дом „Възраждане“ са 26, но 21 от тях са без оплаквания. Това е причината те да са преместени в общинска вила в лесопарка „Липник“. За тях ще бъде осигурена храна и медицински грижи.

„Освобождаваме в момента четвъртия етаж на дома, дезинфекцираме, правим всичко необходимо, за да може, ако се наложи да карантинираме хора, които нямат симптоми да го направим на четвъртия етаж“, каза зам.-кметът Енчо Енчев и поясни, че общината има готовност за още сгради, в които да се настаняват хора с вирус, но без оплаквания.

От началото на седмицата до вчера са взети проби за 123 PCR-теста на хора от дом „Възраждане“, а обявените 26 положителни резултата са от първите изпратени 48 проби. Това означава, че вероятността за нови положителни е голяма.

На този етап само четирима от възрастните хора имат нужда от болнично лечение, но от съображения за тяхната сигурност други 18 с леки симптоми са настанени в болници също.
Сподели:

Коментари (0)

ДПС-Ново с нелепо обяснение как се се е стигнало до отхвърляне ветото на Йотова

ДПС-Ново с нелепо обяснение как се се е стигнало до отхвърляне ветото на Йотова

По думите на Искра Михайлова в залата е било прекалено шумно и трима техни народни представители са направили грешка, която те ще поправят

Йотова подписа указа за уволнението на главния секретар на МВР

Йотова подписа указа за уволнението на главния секретар на МВР

Мирослав Рашков категорично отхвърли мотивите, с които Дечев поиска отстраняването му

Василев злорадства: Костадинов смята, че си е изписал вежди, но да не се окаже, че си е избол очите

Василев злорадства: Костадинов смята, че си е изписал вежди, но да не се окаже, че си е избол очите

Според лидера на "Възраждане" Костадин Костадинов преодоляното вето на президента Йотова по отношение промените в Изборния кодекс е "голяма победа за българската държавност"