1 Февруари, 2026

Болница "Света Ана": Ако се увеличи напливът, най-вероятно и ние ще започнем да връщаме хора

Болница "Света Ана": Ако се увеличи напливът, най-вероятно и ние ще започнем да връщаме хора

"Ние имаме 160 легла, определени за ковид болни, това прави 33% от леглата на цялата болница. От тези 160 легла 16 са в реанимация. Всичките 160 легла са пълни", съобщи БГНЕС, като се позовава на ПР на болница „Св. Анна” в София Антон Луков.

"В петък бяха 173 пациентите, в събота бяха 168, вчера бяха около 176. Ситуацията е динамична. Всеки ден част от хората биват изписвани или умират. На тяхно място веднага идват нови хора", добави Луков.

"Ние сме облагодетелствани от това, че имаме голямо спешно отделение. Ако всичко е пълно, хората изкарват една вечер в спешното на легло, под лекарски контрол, докато се освободи място. Ние сме на предела, но не връщаме хора засега. Ако се увеличи напливът, най-вероятно и ние ще започнем да връщаме хора. Засега чрез резервите успяваме", подчерта Луков.

"Настаняваме хората в стаи, които са за трима, слагаме там четвърто легло. И по този надвишаваме бройката и от 160 стават 170 пациенти. Въпросът обаче е, че това затруднява от една страна комфорта на пациентите, затруднява лекари и сестри и санитарки, но не връщаме хора", категоричен е Луков.

Сподели:

Коментари (0)

Рая Назарян: 1 февруари остава в нашата история като престъпление срещу идеала за свобода

Рая Назарян: 1 февруари остава в нашата история като престъпление срещу идеала за свобода

„С отбелязването на тази черна дата ние сме по-категорични от всякога, че това никога повече не трябва да се повтори", написа тя

Румен Радев си тръгна безимотен от президентството, но тъщата забогатя

Румен Радев си тръгна безимотен от президентството, но тъщата забогатя

Желяза Илиева е придобила апетитен имот с. Иваняне край София, за 237 евро на кв. м.

Дойде  Трифоновден,Трифон Зарезан

Дойде Трифоновден,Трифон Зарезан

Празникът се почита от лозарите, соколарите, градинарите и кръчмарите. В България е запазено и отбелязването на празника Трифон Зарезан на 14 февруари.