23 Декември, 2025

Борислав Цеков: ИТН направи опит за диктат

Борислав Цеков: ИТН направи опит за диктат

Борислав Цеков

„При създалата се ситуация с оттеглянето на Пламен Николов като кандидат за министър-председател, няма нищо сложно. На пленарно заседание председателят съобщава постъпилия отказ. Но част от партиите ще настояват да се гласува, за да изразят отношение към кандидата на ИТН“, коментира пред БНР Борислав Цеков, експерт по конституционно право, бивш народен представител.

„Решението на Николов е продължение на линията на поведение на политическата формация, която го предлага за този пост. Без да звучи обидно, ИТН прегазва като стадо орангутани правилата на демократичния ред, установените парламентарни традиции, нарушава определени договорки, каквито са правени с част от протестните партии“, добави той.

По думите на Цеков поведението на членовете на ИТН издава ниска политическа култура и демонстративно незачитане на парламентаризма.

„След като партията е издигната от една десета от българските избиратели, това означава, че българските граждани не й дават доверие за самостоятелно управление на страната, въпреки че си първа по численост на вота. Партията на Слави Трифонов направи опит за диктат, това няма нищо общо с политиката и демокрацията", смята той.

Сподели:

Коментари (0)

Почина последното величие от времето на Тодор Живков

Почина последното величие от времето на Тодор Живков

В началото на тази година Георги Йорданов бе отличен от президента Румен Радев с орден „Стара планина“ (първа степен) за изключително големи заслуги в областта на българската култура и изкуство

Дядо Коледа кацна на авиобаза "Безмер" с военен самолет Су-25

Дядо Коледа кацна на авиобаза "Безмер" с военен самолет Су-25

С добрия старец дойдоха Снежанка и малки елфи, които допринесоха за празничното настроение. По-късно те се включиха в тържеството, като пристигнаха и с хеликоптер.

БНБ отваря касите си събота, 27 декември заради евромонетите

БНБ отваря касите си събота, 27 декември заради евромонетите

Желаещите ще могат да посещават централата на банката или касовия център в столицата от 8:30 до 15:45 ч