6 Юли, 2026

Борисов: Кандидати за премиери бол, не се меся

Борисов: Кандидати за премиери бол, не се меся
Бойко Борисов

"За ГЕРБ няма никакво значение кой ще е служебен премиер и кои ще бъдат служебни министри", заяви в кулоарите на парламента Бойко Борисов.

"Аз мисля, че кандидати за премиери има бол", добави той:

"Най-правилно 6 милиона имена да сложим - без децата, и всички в България да са кандидати за премиери. Друг въпрос е колко могат и тези 4 години вече го доказват. Не се меся в тази работа. За ГЕРБ няма никакво значение кой ще е премиер".

"При управлението на служебния премиер Димитър Главчев никой не оспори изборите", каза още той.

Борисов подчерта, че за него предсрочните избори са "действително избор на хората какво да се случва и този хаос дали да продължава занапред".

"Истина е нещо, което се е случило, другото е предположение", така Борисов отговори на въпрос отговарят ли на истината публикации в медиите, в които се твърди, че бившият вицепремиер Мария Габриел е кандидат за заместник генерален секретар на НАТО:

"Ние сме се направили всичко една достойна кандидатура, каквато е Мария Габриел, да бъде оценена в света".
Сподели:
Прокуратурата поиска задържане под стража за директора и друг служител във ВиК – Бургас

Прокуратурата поиска задържане под стража за директора и друг служител във ВиК – Бургас

Те са обвинени за това, че са предприели умишлени действия, довели до ощетяване на дружеството със сумата от 303 281 евро

Радев разговаря с Ердоган преди срещата на върха на НАТО

Радев разговаря с Ердоган преди срещата на върха на НАТО

Това е първата среща, която Ердоган провежда преди среща на върха на НАТО, отбелязват турски медии. Днес той ще се срещне и с генералния секретар на Алианса Марк Рюте.

Трагедията в Струма: Табелите със забрана за къпане все изчезват, те не спират къпещите се

Трагедията в Струма: Табелите със забрана за къпане все изчезват, те не спират къпещите се

Тридневен траур е обявен в община Дупница след трагедията край село Пастух, при която се удавиха две деца на 8 и на 11 години, заедно с техните баба и дядо

Коментари (0)