„С нищо не съм го засегнал, за да може да отговаря така остро. Освен да каже позицията си. Това е държавният ни глава, най-висшата ни инстанция. Да каже „да”, „не”. Няма да му се карат толкова, не е страшно. Ние не сме като тях да обиждаме. Просто само попитахме каква е позицията на най-висшата инстанция, нямаме я”, коментира премиерът Бойко Борисов вчерашното изявление на президента Румен Радев.
Според премиера вчера държавният глава е бил много изчерпателен, коментирал всичко, освен позиция за руския опозиционер.
„Изчерпа какво ли не друго, освен позиция. Не чух позиция и по изгонените руски дипломати, когато говори за Гебрев”, допълни министър-председателят.
Припомняме, че след като Борисов призова Радев да каже позицията си за ареста на Навални, президентът от своя страна нарече това "театрална поза" и обвини премиера, че не го е грижа за демокрацията в България.
Днес Борисов бе на посещение в Министерството на околната среда и водите. Той бе запознат с 24-часовото наблюдение на всички предприятия у нас.
Борисов поиска справка за нерегламентираните сметища в страната. Той заяви, че могат да се заделят пари, за да се изчистят всички и след това контролът да се засили.
"На мониторите да ги наблюдаваме и да се реши този проблем. Тежи им да си удължат километрите до най-близкото депо, затова - санкции", каза премиерът.
"Знаем във всеки един завод в реално време точно какво се гори", категоричен бе министър Димитров.
"На мониторите да ги наблюдаваме и да се реши този проблем. Тежи им да си удължат километрите до най-близкото депо, затова - санкции", каза премиерът.
Още от България
Калина Андролова: Чакаме да видим какво Румен Радев ще каже на Урсула
"Дали, че ще подкрепяме Киев до последна капка кръв или че няма да покрепяме Киев оттук нататък с нищо и никога!", пише тя
Георг Георгиев: Радев поля всички с леден душ - подкрепата за Украйна ще бъде ревизирана
"Тревожно намерение, което ще следим с внимание дали ще бъде потвърдено и в самите предстоящи разговори с партньорите в Брюксел утре"
Йотова: Това е началото. Ще чакаме до средата на юни, за да може цялостната реформа да влезе в действие
"Когато реша да го оглася, ще дойда да го направя в Стара Загора", коментира тя по темата дали ще се впусне в битката за президент на идващите избори