13 Юли, 2026

Борисов: Освен, че няма спрени пари за земеделие и корупция, получаваме най-големия финансов пакет от ЕК за фермерите

Борисов: Освен, че няма спрени пари за земеделие и корупция, получаваме най-големия финансов пакет от ЕК за фермерите
Бойко Борисов

Последният транш е от 3 септември в размер на 430 569 евро Европейската комисия възстановила на България близо 1 млрд. евро



Европейската комисия регулярно и в пълен размер възстановява сумите по ЕФГЗ и ЕЗФРСР към Държавен фонд "Земеделие", информират от фонда.

За настоящата календарна година до момента размерът на възстановените субсидии е близо 1 млрд. евро /997 935 367 евро/. От тях 769 963 833 евро са върнати към ДФЗ по линия на директните плащания и селскостопанските пазарни механизми, които се финансират от Европейския фонд за гарантиране на земеделието.
Последният транш е от 3 септември в размер на 430 569 евро. Общият размер на възстановените субсидии по ПРСР е 227 971 534 евро, като последният транш от тях е преведен на 18 август т.г. и е в размер на 82 292 382 евро, се посочва в съобщението.

Средствата за ПРСР идват по линия на Европейски земеделски фонд за развитие на селските райони.

"Средствата, декларирани от фонда, се възстановяват на 100% от ЕК и няма никакво забавяне в изплащането им", написа в профила си във Фейсбук и премиерът Бойко Борисов.

"Обичам да опровергавам лъжите с факти. Освен, че няма спрени пари за земеделие и корупция в усвояването на европейските средства - сега получаваме най-големия финансов пакет за подкрепа на фермерите в България. Еврофондовете са спирали, но при друго управление", подчертава Борисов.

"Оставям обаче машинациите на опонентите ни, в тях са по-добри", добавя още Борисов.

Сподели:
Ивайло Мирчев: България присъства на парада, но отсъства от решенията!

Ивайло Мирчев: България присъства на парада, но отсъства от решенията!

"Празният стол не защитава България, той я обезсилва и обезличава"

София и Бургас си оспорват домакинството на „Евровизия“ във финалния етап, Варна и Пловдив отпаднаха

София и Бургас си оспорват домакинството на „Евровизия“ във финалния етап, Варна и Пловдив отпаднаха

Директорът на „Евровизия“ Мартин Грийн изрази надежда Пловдив и Варна бъдат активна част от националните прояви, свързани с „Евровизия 2027“, през месец май идната година

Георги Касчиев:  Пълна е деградацията на АЕЦ " Козлодуй", това е първа частна атомна централа

Георги Касчиев: Пълна е деградацията на АЕЦ " Козлодуй", това е първа частна атомна централа

„Твърдят, че няма атомна централа на загуба, но нашата е на загуба. На входа стоят едни олигарси", категоричен е той

Коментари (0)