24 Юли, 2026

Борисов: От 1 юни пускаме без карантиниране бизнес, семейни, дипломатически, хуманитарни и транспортни връзки

Борисов: От 1 юни пускаме без карантиниране бизнес, семейни, дипломатически, хуманитарни и транспортни връзки
Бойко Борисов

"С Гърция се договорихме от 1 юни пускаме свободно без карантиниране бизнес, семейни, дипломатически, хуманитарни и трансппортни връзки. Същото е договорено със Сърбия в двустранни декларации от 1 юни", заяви на брифинг премиерът Бойко Борисов след Четиристранна среща с президента на Сърбия Александър Вучич, премиерите на Гърция Кириакос Мицотакис и на Румъния Лудовик Орбан, на която се обсъждаха облекчаване на мерките при пътувания на гражданите на всяка една от четирите страни на територията на другите три държави в пандемията от COVID-19.

"С Румъния, тъй като румънското правителство е в оставка, се надяваме да вземат решение, което да е в унисон с решенията, които взехме трите държави, така че и с тях да махнем 14-дневната карантина, която спъва доста и от работата в момента", каза Борисов.

На границите ще има проста декларация, която ще се попълва от хората.

"От 1 юни мислим ресторантите да ги отваряме", каза още Борисов и съобщи, че в Гърция има решение ресторантите да се отворят от 15 юни.

"Всички четири държави действаме по един и същи начин", каза премиерът.

Във видеоконференцията участваха и министрите на външните и на вътрешните работи, на здравеопазването, на транспорта и на туризма на четирите държави.
Сподели:
ГЕРБ:  „Прогресивна България“ да се извинят на българските граждани за Бюджет 2026

ГЕРБ: „Прогресивна България“ да се извинят на българските граждани за Бюджет 2026

По думите ѝ приетата финансова рамка е коренно различна от първоначалния проект и ще има сериозни последици за държавните финанси.

ДБ: Няма пилот в самолета!  Дните на спокойствие за Радев изтекоха днес

ДБ: Няма пилот в самолета! Дните на спокойствие за Радев изтекоха днес

"Сам се вкара в криза, която спешно трябва да бъде решавана“, категоричен бе Мартин Димитров

 Бюджет 2026 е приет: Мин. заплата е 620 евро, поемаме нов дълг до 10,1 млрд. евро

Бюджет 2026 е приет: Мин. заплата е 620 евро, поемаме нов дълг до 10,1 млрд. евро

С 30% се увеличава годишната винетна такса, считано от 01.08.2026 г. Депутатите решиха да няма коледни партита, семинари и спортни прояви за служители в бюджетните организации.

Коментари (0)