7 Април, 2026

Борисов: Последен шанс ПП-ДБ да се откажат от своята арогантност

Борисов: Последен шанс ПП-ДБ да се откажат от своята арогантност

Бойко Борисов

"Това е последен шанс ПП-ДБ да се откажат от своята арогантност. От срещите, които проведохме вчера, категорично е ясно, че с втория мандат правителство не може да има. Вероятността е нула. Илюзиите на ПП-ДБ се свеждат до това, че ще бъде един провален мандат. Добър ход е да продължим разговора с тях. Само това спасява България от пропастта, към която летим и ще влезем през юни", заяви лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов преди срещата между представители на ГЕРБ-СДС и ПП-ДБ в парламента.

По думите му мандат с 64 души не ти дава правото да говориш нито като победител, нито като успял.

"Аз не предлагам на никой нищо – не предлагам порции, не предлагам постове. Предлагам отговорно да помислим има ли шанс да съставим кабинет", допълни Борисов, цитиран от БНР.

Според него в настоящата политическа ситуация има три варианта за изход: избори и катастрофа за България, стабилно правителство между ГЕРБ-СДС и ПП-ДБ, или временно управление и избори след три месеца.

"Ще имаме лидерски срещи, когато всички премислим и узреем, тогава има смисъл да се проведат", каза още Бойко Борисов.
Сподели:

Коментари (0)

Министър Дечев: Има смущаващи данни от т.нар. "архив на Пепи Еврото"

Министър Дечев: Има смущаващи данни от т.нар. "архив на Пепи Еврото"

По неговите думи Теодора Георгиева, отстраненият български европрокурор, е направила голяма грешка, като е отишла при човек като Еврото

Задържаха седмина в Кюстендил, раздавали пари предизборно

Задържаха седмина в Кюстендил, раздавали пари предизборно

Все още се коментира как преди години местен бизнесмен, убит по-късно, раздавал на ромите  по една обувка от завода, на който бил собственик

Проф. Чуков: Ситуацията в Близкия изток е трагична, шансовете за мир за под 30% и намаляват

Проф. Чуков: Ситуацията в Близкия изток е трагична, шансовете за мир за под 30% и намаляват

Според него Техеран искат да ангажират американците с окончателно примирие, което обаче не се харесва на САЩ заради Ормузкия проток