17 Юни, 2026

Борисов: Ротацията ще е около 6 март, Денков да забрави егото си

Борисов: Ротацията ще е около 6 март, Денков да забрави егото си
Бойко Борисов, снимка: БГНЕС

“Около 6 март ще се състои ротацията. Какво ще стане ако точно на 6 март не гласуваме оставката на кабинета. Денков да забрави егото си. Това какво ще прави той зависи от депутатите в парламента, които са го подкрепили”, заяви лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов в кулоарите на парламента, цитиран от БГНЕС.

“Какво ще стане ако Денков абдикира и депутатите не подкрепят оставката?”, запита Борисов.

Лидерът на ГЕРБ подчерта, че ротацията зависи и от това какво ще се разберат и предложат Денков и Габриел.

“Нашите депутати не са пионки и пешки. Когато Денков и Габриел дойдат в зала и кажат какво са решили трябва да гласуваме и ще гласуваме”, обясни още Борисов, но все пак уточни, че ги отдалечава от ротацията от многото приказки за червени линии от партньорите им във властта.

“Където всичко е успешно са те, където има проблем хвърлят на нас. Това няма да го допуснем”, категоричен бе лидерът на ГЕРБ.

Бойко Борисов коментира и повторното искане от областния управител Вяра Тодева да бъде избран съставът на комисии в СОС, като подчерта, че след ротацията ще се решава дали да ѝ се иска оставката.

“Една некоалиция изисква много високо ниво на политическа култура. Когато се носиш с подкрепата на толкова депутати от една група е логично по важни въпроси да се допиташ до тази партия. Това не е направено. Като мислят, че с подкрепата на около 30 депутати от ПП това ще се случи, аз мисля, че нашите депутати няма да са съгласни”, заяви лидерът на ГЕРБ, след което продължи:

“Нека се осъществи ротацията и тогава ще говорим дали да се иска оставката на областния управител на София Вяра Тодева”, допълни Бойко Борисов.

Сподели:
Форум за демократично действие: България да подкрепи санкциите срещу руския патриарх - той е един от вдъхновителите на агресията срещу Украйна

Форум за демократично действие: България да подкрепи санкциите срещу руския патриарх - той е един от вдъхновителите на агресията срещу Украйна

Вярно ли е, че решението да се поиска изваждането на Кирил-Гундяев от санкционния списък е взето не след консултации със специалните служби, а след допитване до българския патриарх Даниил , питат участниците във форума

Омбудсманът Делчева: Постоянно съм кандидат за служебен премиер, сега искат да бутна и главния прокурор

Омбудсманът Делчева: Постоянно съм кандидат за служебен премиер, сега искат да бутна и главния прокурор

България не трябва да поема щафетата от Орбан като руски троянски кон в ЕС

България не трябва да поема щафетата от Орбан като руски троянски кон в ЕС

Кирил-Гундяев не е просто религиозна фигура - той е политически инструмент на Кремъл - човек, свързван с КГБ с агентурно име „Михайлов“ Рупор на Путин, който публично оправдава агресията срещу Украйн

Коментари (0)