Време е да сме състрадателни и смирени, да сме добри, да сме по-човечни. Това написа премиерът Бойко Борисов, който поздрави за Рождество Христова с пост в официалния си Фейсбук профил.
Борисов отбелязва, че след такава тежка година, си даваме сметка кои са най-съществените неща и най-силно оценяваме възможността да видим близките си и приятелите си здрави. "Честито Рождество Христово! Днес е един от най-големите християнски празници, изпълнен винаги с надежда за по - добри и светли дни. Това са моментите със семейството, срещите с приятели, споделянето, детските усмивки. Тази година е необичайна. Сега най-силно оценяваме възможността да видим близките си и приятелите си здрави", написа още Борисов и добави: Много са нещата, които доскоро смятахме за даденост, а днес виждаме колко са значими. Да можем да споделим празника с любимите си хора - ще е най-големият подарък. След такава тежка година, си даваме сметка кои са най-съществените неща. Време е да сме състрадателни и смирени, да сме добри, да сме по-човечни.
"Бъдете живи и здрави – това наистина е най-важното. С Божията помощ и с работа ще излезем от тази пандемия и ще превъзмогнем кризата," написа още българският премиер, цитиран от БГНЕС.
Още от България
СГС одобри регистрацията на партията на Радев
По закон „Прогресивна България“ би следвало да получи държавен имот, в който да разположи своята партийна централа
"Гениален" Антон Кутев: Въпросът с патриарх Кирил е за българския национален интерес, и за защитата на православието
По-рано през седмицата кабинетът на президента Румен Радев обяви, че няма да подкрепи санкции срещу руския патриарх Кирил, както и срещу най-големия акционер в „Лукойл“ Вагит Алекперов.
Столичната община: Ще спрем строежа на небостъргача на бул. "Черни връх"
В отговор на забележките на съда, столичният кмет Васил Терзиев подписа нова заповед за служебно изменение на План за застрояване на терена