Премиерът Бойко Борисов отиде на посещение в нова църква в Габрово. Посрещна го свещеникът на храма, който обяви, че църквата предстои скоро да бъде осветена.
"Тази църква е нова и не сме откривали храм от повече от 100 години", каза той.
Премиерът припомни, че миналата седмица е бил в нов храм в Ловеч, а преди това и в новите сгради на манастир край Кърджали. Свещениците му благодариха за подкрепата и отчетоха, че е един от малкото управляващи, които не забравят църквата.
След това премиерът посети и язовира, който захранва града.
Вицепремиерът Томислав Дончев обяви, че той е пълен и няма опасност от безводие.
Борисов отсече, че трябва да бъде осигурено и финансиране за решаване на водните проблеми и на Севлиево и околните села. До момента са били отпуснати 10 млн. лв., с които частично е осигурена вода за Севлиево, но и тя не е достатъчна.
"Има много села, в които не се разходва разумно водата и трябва хората да свикнат, че вече не вали като едно време", заяви Борисов.
Още от България
Радев се срещна в МС с представители на ръководството на „Уестингхаус“
Обсъдено е изпълнението на предварителните инженерни дейности по проекта за изграждане на 7-и и 8-и блок на АЕЦ „Козлодуй“
ДБ предложи законови промени - санкциите "Магнитски" да станат част от българското законодателство
Промените предвиждат по-строг контрол върху финансовите операции на санкционирани лица и свързаните с тях лица
Десислава Атанасова публикува документи, показващи, че от 5 до 8 април 2024 г. е била само в Турция
"Тази справка и всички други документи, относно пътуването и пребиваването ми в Република Турция за периода 05-08 април 2024г., ще представя пред компетентен съд, за установяване на отговорността на съответните лица"