Социалистът е гневен от факта, че българският президент не е рамо до рамо със собствения си народ в битката му със задкулисието.
"Румен Радев е най-голямото ми огорчение в политиката. Началото на тази коалиция започна с протестите миналата година. Излязохме, за да защитим президентската институция от атаките на мафията." Това написа народният представител от БСП Явор Божанков в своя Фейсбук профил.
Той припомня как народа повече от половин година е бил до президента на площада, въпреки различията. "Останах над 200 дни. Направих го заради институцията, за България и за Радев", добави Божанков и бе категоричен, че съжалява единствено за подкрепата си към президента.
Депутатът от левицата обърна внимание, че същата тази мафия днес атакува Народното събрание, искайки оставката на неговия председател Никола Минчев.
"Една и същия мафия. Един и същ президент. Едни и същи хора на площада", добави Божанков и подчерта, че единствената разлика сега е президента, който липсва на площада, съобщения БГНЕС
Още от България
Мартин Владимиров: „Боташ“ трябва да стане част от вертикалния газов коридор от Гърция към Европа и Украйна
България има изключителна възможност. Турция е най-големият регионален енергиен хъб в региона и страната ни може в бъдеще да се превърне в този транзитен хъб, за който така сме си мечтали от толкова години, смята енергийният експерт от Центъра за изследване на демокрацията.
Парламентът избира председател на Държавна агенция „Разузнаване“
В предложения дневен ред на парламента за тази седмица е включен и проект на решение за приемане на процедурни правила за условията и реда за предлагане на кандидат за председател на Държавна агенция „Национална сигурност“, изслушването му в Комисията по вътрешна сигурност и обществен ред, както и процедурата за избирането му от Народното събрание
Рекорден дефицит и ключови реформи: Бюджет 2026 влиза в парламентарните комисии
За разлика от предходни години, разчетите за 2026 г. ясно отразяват прехода към по-тясна интеграция в европейското финансово пространство