17 Март, 2026

БСП изпраща депутата Иван Петков на Източния икономически форум във Владивосток

БСП изпраща депутата Иван Петков на Източния икономически форум във Владивосток

Снимка: БСП

Народният представител от  ПГ „БСП за България“ Иван Петков е поканен от директора на Фонд "Росконгресс" Александър Стуглев да вземе участие в Източния икономически форум, който ежегодно се провежда във Владивосток, Русия. Заедно с него е и общинският съветник и зам.-председател на Общинския съвет на гр. Пловдив Илия Гатев, съобщва БТА.

Преди това Иван Петков е имал срещи с политически и неправителствени организации в Москва.

Обсъдени са теми относно отношенията между България и Русия и сътрудничество на Българската социалистическа партия с тях.

След това Петков и Гатев проведоха срещи с представители на Асоциация на журналистите от БРИКС.

Припомняме, че подобни срещи се бойкотират от политически и държавни представители от ЕС и САЩ, както и от останалите демокрации заради войната на Русия срещу Украйна, но това не смущава БСП.

Единственият представител на високо държавно равнище освен Путин във Владивосток ще бъде премиерът на Малайзия.

Сподели:

Коментари (0)

Решено: Явор Божанков не влезе в листите на ПП-ДБ

Решено: Явор Божанков не влезе в листите на ПП-ДБ

Решението е взето след категоричния отказ на ПП Божанков да участва в предстоящите парламентарни избори

Агенцията по храните с масови проверки по южната ни граница заради шап в Кипър

Агенцията по храните с масови проверки по южната ни граница заради шап в Кипър

Шапът е най-силно заразното вирусно заболяване по домашните и диви чифтокопитни животни и от него боледуват говеда, биволи, овце, кози, домашни и диви свине, елени, сърни и др.

Андрей Гюров: България продължава да подкрепя справедливата кауза на Украйна

Андрей Гюров: България продължава да подкрепя справедливата кауза на Украйна

Българският премиер и украинският посланик у нас дискутираха и възстановяването е реконструкцията на страната след края на войната