22 Декември, 2025

БСП мачкат Изборния закон в район „Искър”, кандидатът им за кмет върти пропаганда пред училище

БСП мачкат Изборния закон в район „Искър”, кандидатът им за кмет върти пропаганда пред училище

Предизборни плакати на БСП само на пет метра от учебно заведение

БСП мачкат Изборния кодекс в София. За това алармират възмутени граждани от столичния район „Искър”. Тук кандидат за кмет от червената партия е Борис Цветков. Той е дългогодишен общински съветник и депутат от БСП, а това предполага, че отлично трябва да познава законите и особено изборния.

Борис Цветков обаче гази закона и още преди да е избран от гражданите за кмет на района демонстрира, че може да прави каквото си поиска. Кандидатът е спипан как поставя свой рекламен постер пред 4-то Основно училище "Джон Атанасов", на ул. „Тирана” в столичния район. В партийната пропаганда му помага неговият съидейник Николай Белалов.

bsp_iskar3.jpg

Пропагандните изборни материали са поставени само на метри от учебното заведение – ясно се вижда и от снимките. Целта вероятно е партийно да бъдат облъчвани преподавателите и родителите.

Подобна незаконна агитация хората на БСП провеждат и около други училища и детски градини в "Искър". А Изборният кодекс ясно разпорежда да няма предизборни агитационни материали на партии на по-малко от 50 м. от учебни заведения и детски градини.  За Борис Цветков това явно не е от значение. Той разчита на тромавата административна процедура за премахване на агитационните материали и налагането на административна санкция – докато това се случи, изборите ще са приключили.

В район „Искър” обаче хората се питат – така ли ще управлява след 27 октомври мераклията за кметския пост от БСП, ако получи доверието на хората?

bsp_iskar2.jpg

Сподели:

Коментари (0)

За Коледа и Нова година осигуриха 6000 повече места за пътници във влаковете

За Коледа и Нова година осигуриха 6000 повече места за пътници във влаковете

БДЖ съветва пътуващите да закупят билетите си онлайн и възможно най-рано преди пътуването, тъй като в последния момент е трудно композициите да бъдат увеличени

Борисов с призив членове на ГЕРБ във Варна да не гласуват срещу мандата на Благомир Коцев

Борисов с призив членове на ГЕРБ във Варна да не гласуват срещу мандата на Благомир Коцев

"С това дадохме и даваме ясен знак, че ГЕРБ никога не се цели в служебни победи.. които имат за цел да променят мажоритарния избор на хората", казват от партията

Садистичните мъчители на животни Габриела и Красимир остават в ареста

Садистичните мъчители на животни Габриела и Красимир остават в ареста

26-годишната Габриела Сашова и 35-годишния Красимир Георгиев, обвинени за тежките престъпления към животни имат право да обжалват решението на съда