Крум Зарков чака решението на русенската организация дали ще е депутат
Парламентарната група на "БСП за България" издига Кристиан Вигенин за председател на Народното събрание.
За председател на парламентарната група Политическият съвет на коалиция "БСП за България", Изпълнителното бюро на БСП и депутатите от парламентарната група избраха Корнелия Нинова, съобщиха от партията.
Запазва се ръководството на парламентарната група от 45-то Народно събрание. Парламентарни секретари ще бъдат Стоян Мирчев и Филип Попов.
Единствено Крум Зарков е помолил предложението на Нинова той да стане заместник-председател, което той приема, да се отложи до понеделник, когато очаква Общинският и Областният съвет на БСП-Русе да се произнесат да бъде ли депутат, съобщава БГНЕС.
Още от България
Въвеждат нова организация на движението на граничния пункт „Капитан Андреево“:
Това е най-големият сухопътен граничен пункт в Европа и вторият по натовареност в света
Копринков към свое протеже: „Не е важно какво пишат медиите, те са дребен и незначителен проблем!“
Властта може да си въобразява, че медиите са малки и незначителни. Може да си въобразява, че обществото е уморено. Може да си въобразява, че всички са забравили вчерашния скандал и утре ще забравят днешния. Само че има една дребна подробност, която подобни властови персонажи неизменно разбират твърде късно: паметта на обществото е много по-дълга от паметта на властта
Асен Василев: НСИ вече пресметна средната работна заплата, а кабинетът умува за минималната
Според бившия финансов министър минималното възнаграждение трябва да е поне 690,44 евро