25 Януари, 2026

Буяр Османи идва на работно посещение в София

Буяр Османи идва на работно посещение в София

Буяр Османи


Министърът на външните работи на Република Северна Македония Буяр Османи идва на работно посещение в София, пише БТА. По време на двудневната си визита в България в понеделник и вторник, освен срещата с българския министър на външните работи Николай Милков, той ще проведе срещи и с премиера Гълъб Донев, както и с лидерите на основните политически партии, представени в парламента на България, Бойко Борисов, Кирил Петков, Мустафа Карадайъ, Корнелия Нинова, Христо Иванов и Стефан Янев.

На срещите се очаква да бъдат обсъдени темите, свързани с двустранните отношения, изпълнението на задълженията, поети с Протокола и Договора за приятелство между България и Северна Македония, актуалните геополитически предизвикателства и съюзничеството в НАТО, както и възможностите за задълбочаване на сътрудничеството в областта на икономиката, предава кореспондентът на БТА Маринела Величкова. 

В рамките на посещението Османи, заедно с българския си колега Николай Милков, ще участва в кръгла маса, организирана от Центъра за изследване на демокрацията в София, на тема „Насърчаване на градивния капитал в България и Северна Македония“, съобщават от пресцентъра на министерството на външните работи на Република Северна Македония.
Сподели:

Коментари (0)

В сраженията за Украйна загина фен на Левски „София Запад“

В сраженията за Украйна загина фен на Левски „София Запад“

"Загубихме един млад, сърцат и обичан наш брат! Почивай в мир, Мишо! Никога няма да бъдеш забравен!"

Сергей Станишев: Настъпи ли "касапница" на конгреса, БСП ще бъде отслабена

Сергей Станишев: Настъпи ли "касапница" на конгреса, БСП ще бъде отслабена

Бившият премиер и председател на ПЕС сподели, че е възможно БСП да не мине 4-процентната граница на изборите за Народно събрание. "Това не е предопределено и не е неизбежно да се случи", каза той.

Броят на пенсиите за инвалидност са нарастнали с десетки хиляди за година

Броят на пенсиите за инвалидност са нарастнали с десетки хиляди за година

Към края на септември броят пенсионерите у нас е 2 059 658. Хората с пенсия, отпусната без необходимия стаж, са 178 600, те обаче са навършили пределната възраст от 67 години.