9 Април, 2026

Чуков за мигрантската вълна: Балканският маршрут не е големият проблем на Европа

Чуков за мигрантската вълна: Балканският маршрут не е големият проблем на Европа

Владимир Чуков


"Балканският маршрут отдавна не е големият проблем на Европа. Основният лъч е средиземноморският - Либия, Италия и нагоре към Германия", заяви за БНТ арабистът проф. Владимир Чуков.

По думите му той се предпочита от африканците.

"Тунис имаше проблеми с тези мигранти. Има силно обтягане на отношенията между Тунис и Мали заради този поток. При нас е един много малък процент, който се преекспонира", допълни проф. Владимир Чуков.

Според проф. Владимир Чуков става въпрос за вътрешна политика на отделните държави.
Сподели:

Коментари (0)

Ново странно проучване на „Сова Харис  "помпа" преднината на партията на Радев

Ново странно проучване на „Сова Харис "помпа" преднината на партията на Радев

На пето място са „Възраждане“ със 7,8%, а последни са от БСП - с 4,5%. Останалите партии не минават бариерата от 4%.

Бъдеща коалиция „Кремъл“ – генерира напрежение  в партията на Радев 

Бъдеща коалиция „Кремъл“ – генерира напрежение  в партията на Радев 

При евентуално правителство на „Прогресивна България“ с „Възраждане“ и БСП, в София може да се наложи управление тип „Орбан“

"Великден за всички с усмивка": Деца от уязвими групи оцветиха стотици яйца в Перник

"Великден за всички с усмивка": Деца от уязвими групи оцветиха стотици яйца в Перник

Инициативата е отворена за всички и е съвместен проект между фондация П.У.Л.С. и Община Перник за подпомагане на уязвимите групи.