17 Февруари, 2025

Д-р Любомир Канов: Нещата са на примитивно ниво, показват личностни и користни аспекти

Д-р Любомир Канов: Нещата са на примитивно ниво, показват личностни и користни аспекти

Любомир Канов

В какво време живеем, с кого съжителстваме или на какви хора поверяваме властта, не могат да бъдат отделени едно от друго, каза психиатърът д-р Любомир Канов в интервю пред БНР.

Политическата обстановка у нас той коментира като „бушуващи много силни страсти“.

„Някои ги наричат балкански, но страстта е присъща на човека, независимо дали на Балканите или другаде. Обстановката е кой да е по-голям, кой да е по-велик и кой да се наложи в тази сага която се разиграва напоследък“, описа политическата ситуация психиатърът.

Според него има симптоми, ако се приеме, че е заболяване това „да не можеш да мислиш логично“:

„Но това има и немедицинско име – глупост и липса на  недалновидност. Защото не може едни хора, начело на държавата да не могат да виждат по-далечните, важни цели на тази общност България и българи и да не разбират собствените интереси, които да могат да бъдат защитени.“

Да се показват кусурите на партньора или да се премълчат, той оприличи на „игра на бридж белот с надцакване, с удряне на картите по масата и то от хора, които си представят, че играят всъщност покер“.

„Нещата са на примитивно ниво. Показват личностни и користни аспекти, които присъстват в ъндърграунда на българския политически живот“, каза психиатърът.

Според него демокрацията ни била „бит пазар на демокрация, особено когато е представена в парламента с типично улични хулигани за народни представители“.

„Това политическо поведение в НС - така се карат от гетото и се обиждат. В това шоу унизяват българския народ, аз се чувствам унизен, защото съм част от този народ, макар че съм и американски гражданин и гражданин на света. И от моя ракурс виждам, че така не може да се продължава. Това е неспособността да разбереш общия интерес и да запазиш отговорност – лична и национална. Това ни липсва и мисля, че е голям дефект на политическия пейзаж“, каза д-р Канов.

Сподели:
БЗНС: Свободата, демокрацията и независимостта не са за продан

БЗНС: Свободата, демокрацията и независимостта не са за продан

"В тази нова реалност, в която идеологиите се сменят, а геополитическият баланс се размества, ние трябва да защитим фундаменталните ценности, които ни определят."

Пеевски: МВР и Прокуратурата да защитят държавността от шайката на Костадинов

Пеевски: МВР и Прокуратурата да защитят държавността от шайката на Костадинов

"Държавата, в лицето на своите институции трябва да се противопостави на тези фашизоидни анархисти"

ДСБ и Атанасов ще поведат демократичните сили за победа на президентските избори през 2026 г.

ДСБ и Атанасов ще поведат демократичните сили за победа на президентските избори през 2026 г.

Партията поема ангажимент "да работи и за единна политическа платформа на демократичната и реформаторска десница"