5 Декември, 2025

"Да, България!" прие мандат за предоговаряне на коалиционното споразумение с ПП-ДБ

"Да, България!" прие мандат за предоговаряне на коалиционното споразумение с ПП-ДБ


Националният съвет на „Да, България!“ прие мандат за участие в започналото предоговаряне на коалиционното споразумение с цел надграждане и разширяване на коалицията ПП-ДБ. Това се казва в съобщение на партията, изпратено до медиите.

"На свое заседание, проведено днес, Националният съвет на ПП „Движение Да България“ прие мандат за участие в започналото предоговаряне на коалиционното споразумение с цел надграждане и разширяване на коалицията ПП-ДБ.

Националният съвет констатира, че тежката изборна загуба изисква сериозно и задълбочено усилие за промяна и надграждане на работата на коалицията, защото само така може да се гарантира, че тя ще може да започне да си връща загубените избиратели. Националният съвет потвърди решението за това народните представители от „Да, България!“, в рамките на общата парламентарна група на ПП-ДБ, да бъдат опозиция на модела на управление на ГЕРБ и ДПС.

Националният съвет обсъди предстоящите процедури за промени в устава и избор на нови национален съвет, национална контролна комисия и председател на Движението.

Националният съвет, изхождайки от необходимостта от надграждане и развитие на коалицията ПП-ДБ, но и от предприемането на сериозни мерки за промени, с оглед изключително лошия резултат на изборите и натрупалите се слабости и проблеми в работата, прие мандат за участие в разговорите за предоговаряне на коалиционната формула, за което вече има съгласие между трите партии в коалицията.

Мандатът предвижда гаранции за надграждане и разширяване:

• механизми за колективно вземане на решения и представителство;

• запазване на идеологическите идентичности на формациите в коалицията, като условие за разширяване на тяхната обща подкрепа;

• единна и съгласувана комуникационна политика;

• подбор на кандидати за изборни позиции, основан на качествени критерии;

• насърчаване на включването на граждански кандидати и използване на преференции при гаранции за етичност;

• честен диалог с избирателите", гласи пълният текст на позицията, цитирана от БГНЕС
Сподели:

Коментари (0)

Бойко Борисов: Имаше платена провокация пред дома ми, но в живота всичко се връща

Бойко Борисов: Имаше платена провокация пред дома ми, но в живота всичко се връща

Лидерът на ГЕРБ предупреди, че ще дойде време, когато ще тръгнат други и по техните къщи

Георги Рачев: Кога идва зимата?

Георги Рачев: Кога идва зимата?

За Гърция е обявен червен код за значителни дъждове. „Тази валежна зона ще обхване и България, но няма да е в червено", прогнозира климатологът

Закопчаха 4-ма с наркотици и ножове, 3-ма от тях са били арестувани и за провокации на протеста

Закопчаха 4-ма с наркотици и ножове, 3-ма от тях са били арестувани и за провокации на протеста

В колата са открити различни видове наркотици - марихуана, кокаин, амфетамини, кристали, както и таблетки ксанакс. Освен дрогата, у задържаните са намерени и ножове и боксове.