22 Май, 2026

Даниел Лорер: Искаме да спечелим изборите със 121 депутата

Даниел Лорер: Искаме да спечелим изборите със 121 депутата

Даниел Лорер

"Искаме да спечелим изборите със 121 депутата", заяви пред Нова нюз Даниел Лорер, един от основателите на „Продължаваме промяната“.

Той допълни, че от формацията нямат червени линии към имена, а към принципи.

Според него в миналото Народно събрание е имало хора, с които могат да работят, те са били и в лявото и в дясното пространство.

"От "Демократична България" имат капацитет. Ние от "Продължаваме промяната" ще поставим на масата принцип за почтеност, ще работим само с хора, които не са участвали в корупционни схеми, няма да пипаме данъци, а ще ускорим събираемостта, за да се стимулира икономическото развитие", заяви още Лорер и добави, че споразумение с ДБ няма да бъде подписано преди изборите.

За цените на тока Даниел Лорер каза, че има два аспекта - глобалната криза, което създава проблеми в цял свят, и втори -  у нас те се увеличават двойно, защото предишните правителства не са направил стратегия как да правим зелен преход, а също продължаваме да внасяме скъп руски газ, високи са цените от въглищните централи, и има неработещи  П ВЕЦ.

"Газопровода с Гърция трябва да бъде завършен, за да внасяме по-евтин азерски газ, П ВЕЦ трябва да започнат да работят, а енергийните експерти трябва да преценят дали може и трябва ли да се направи нов блок в АЕЦ "Козлодуй", докато в Белене вече не може да се реализира проект", смята политикът.

Той заяви още, че инфлационният шок ще се отрази и на България. Но задача на управлението е да направи така, че да се създадат условия за повишаване на доходите, с което да се преодолее инфлацията.

Даниел Лорер отрече да има офшорни сметки, нито да е в конфликт на интереси със съпругата си и бе категоричен, че Румен Радев е кандидатът за президент на "Продължаваме промяната".  

По думите му, за него е важна датата, на която Кирил Петков се е отказал от канадското си гражданство, а не тази, на която канадското правителство го е освободило от гражданството.

Сподели:

Коментари (0)

"Демократична България" внесе в НС законопроект за изцяло машинно гласуване

"Демократична България" внесе в НС законопроект за изцяло машинно гласуване

Гласуване единствено с машини както в страната, така и в чужбина на парламентарни, президентски, местни и избори за европарламент, предвиждат промените

Радев се среща с Урсула фон дер Лайен на 28 май

Радев се среща с Урсула фон дер Лайен на 28 май

На 18 май Радев се срещна с германския канцлер Фридрих Мерц

Папа Лъв XIV  изпрати благословия към целия български народ

Папа Лъв XIV изпрати благословия към целия български народ

Председателят на парламента подари на светия отец икона на Свети Иван Рилски - небесен закрилник на българския народ и основател на Рилския манастир в България