"Истинската причина да свалят Желязков е, че ПП-ДБ търсят кризисен PR, за да излязат от темата с пуделите, пачките, митниците и връзките им с контрабандисти. Излезе информация, че такива хора са влизали в Министерството на финансите", заяви депутатът от ГЕРБ-СДС Даниел Митов в студиото на Нова телевизия.
По думите му има голям проблем с факта, че ПП-ДБ са се върнали при БСП, на чиито гласове разчитат.
"Новата сглобка между тях ИТН и "Възраждане" почват вече да дават резултати. Вчерашната драматургия беше напълно излишна. Желязков е добре балансиран човек, търпеше прищевките на ПП-ДБ. Бившият директор на НЗОК беше подал оставка преди месеци, нормално беше да се гласува. Някой се е сетил да му се обади да си я оттегли", допълни той.
И допълни, че при отстраняването Желязков не може да се прави паралел с това на Никола Минчев, защото тогава е ставало дума за сваляне и на правителството.
Още от България
Борисов: От австрийските служби разбрах за сигнали до българските - не свикват КСНС, за да не извадят реалните заплахи
"И щом Демерджиев казва, че са взети мерки и е засилена охраната – това засяга тяхната лична охрана. Видях кортежа на Радев във Варна – 10 коли, 40 човека"
Току-що научих, че олиото в Сърбия е с четири евроцента по-евтино, отколкото в България. Бесен съм!
"Та лелята на Джокович казала на Сретан, че заплатата на Джокович била незнамсиколко. Смятай! Къде са сърбите, къде сме ние…", пише той
Удължиха с месец бедственото положение край завод „Емко“
Причината е наличието на невзривени остатъци след експлозията в един от складовете за боеприпаси