25 Февруари, 2026

Кметът на Велико Търново: Всичко, което направихме, трябва да се доразвие

Кметът на Велико Търново: Всичко, което направихме, трябва да се доразвие

Даниел Панов

„Не мисля, че компроматите са това, което трябва да се използва в една предизборна кампания. Всеки кандидат застава с лицето си, решенията и това, което е направил за Велико Търново“, заяви кандидатът за кмет на Велико Търново от ГЕРБ Даниел Панов пред Нова телевизия.

„Убеден съм, че трябва се кандидатирам за кмет на Велико Търново. Всичко това, което направихме, трябва да се доразвие. Успяхме да вдигнем авторитета и престижа на града. С екипа ми направихме едно добро място за живеене. Вярвам, че доверието не се завоюва, а се изгражда”, заяви Панов.

“Развивал съм този град не само като кмет, но и като управител на туризма. 47% от БВП на Велико Търново е свързан с туризма. Тази година планирахме да завършим исторически обекти и улиците в старата част на града”, допълни кандидатът за кмет от ГЕРБ.

"Условията за учениците са по-добри, тази година имаме около 100 деца повече в училищата. 1200 бебета са родени за изминалата година. Има ръст на раждаемостта", категоричен бе Даниел Панов.

„Законът за културното наследство има напредък в запазването на паметниците. Много от тях обаче са частна собственост и не се поддържат. Трябва да има по-големи рестрикции за собствениците на тези имоти. Имаме много примери за това как общината и съдебната система не могат да се справят”, поясни Даниел Панов.

“Всичко онова, което направихме трябва да се доразвие. Всички проекти, които планираха от моя екип предстоят да довършват. Всеки ден съм с жителите на Велико Търново. Хората ме мотивират. За последните 8 години с моя екип издигнахме Велико Търново. Градът стана добро място за живеене и отглеждане на деца”, каза още Панов.

Сподели:

Коментари (0)

Гюров: Задействана е операция по сплашване на новия вътрешен министър

Гюров: Задействана е операция по сплашване на новия вътрешен министър

Повод за думите му стана фактът, че народните представители включиха в дневния си ред изслушване в пленарна зала на служебния министър на вътрешните работи Емил Дечев и на ръководството на ГДНП във връзка с оказван натиск по случая „Петрохан“

Депутат на АПС напусна групата

Депутат на АПС напусна групата

За напускането на народния представител съобщи председателят на парламента Рая Назарян. Тази сутрин Едис Даудов положи клетва като парламентарист от листата на АПС.

В парламента приеха изслушване на Емил Дечев и ГДНП по случая „Петрохан“

В парламента приеха изслушване на Емил Дечев и ГДНП по случая „Петрохан“

Предложението за изслушване относно излязла информация за оказване на натиск от страна на служебния министър на вътрешните работи по случая „Петрохан“ е от народните представители от ИТН Тошко Йорданов, Павела Митова и Петя Димитрова