Предстои представители на държавата да се свържат със застрахователя на кораба “Вера Су”, за да възстанови разходите по спасяването на плавателния съд. Това съобщи във Варна заместник-министърът на транспорта Владимир Върбанов.
Корабособственикът на кораба “Вера Су” е обявил “напускане на кораба”, в момента тече процедура по изясняване на финансовите взаимоотношения.
Страната ни е дала около 2 милиона лева, за да извади “Вера Су” от плитчините край Камен бряг, където корабът престоя повече от месец.
Ако не получим парите си чрез преговори ще наемем адвокатска кантора, специализирана в морското право, за да защитим държавния интерес, каза заместник-министър Върбанов.
Според него, ако корабът бъде продаден на търг, страната ни може да спечели около 800 000 долара.
Още от България
Активираха отново Каракачанов – брани руските МиГ-ове, недоволен от партньорството със САЩ
По неговите думи партньорството не означава да се сещат за теб, когато имат нужда, да гледат на теб като на магаре на сватба
МВР се среща с „Шалом“ след неофашисткия скандал в Банско
От силовото министерство твърдят, че става дума за словесен конфликт, без да имало реално физически контакт или насилие
Велизар Шаламанов: Проблемът с Ф-16 е не в тяхното забавяне, а в липсата на подготвени пилоти и незавършена инфраструктура
Според бившия военен министър темата, свързана с полските МиГ-ове разделя обществото, освен че се губи много време и пари