Бившият шеф на здравната каса д-р Дечо Дечев е новият директор на болница „Свети Иван Рилски“, потвърдиха от Министерството на здравеопазването.
Информацията за рокадата се появи по-рано днес от служители на лечебното заведение. Според тях причината за освобождаването на досегашния директор д-р Антон Петков е неспазване на условията по договора за управление на болницата, неизгодна сделка за наем на съседна сграда, а бордът на директорите не е бил уведомяван за взетите решения, предаде бТВ. Вчера над 200 служители на УМБАЛ „Св. Иван Рилски“ се обърнаха с отворено писмо до президента, министър-председателя и здравния министър, в което
обясняват, че лечебното заведение е подложено на „безпрецедентен натиск“. „Налице са опити да се дестабилизира една от най-добре работещите държавни болници в България. Правят се внушения за безразборно харчене на финансови средства и констатирани нарушения.“, се казва още в позицията, в която се и посочва, че УМБАЛ „Св. Иван Рилски“ е с добри финансови резултати. Във връзка с информацията за неизгоден договор за наем на съседна сграда, служителите на болницата обясняват, че тя е била предвидена за Център за лечение на исхемичен мозъчен инсулт, както и обучителен център към отделението. „Осигуряването на допълнително площи ще ни позволи да създадем Отделение за трансплантация на стволови клетки.“, пишат още медиците. /БГНЕС
Фактор
Информацията за рокадата се появи по-рано днес от служители на лечебното заведение. Според тях причината за освобождаването на досегашния директор д-р Антон Петков е неспазване на условията по договора за управление на болницата, неизгодна сделка за наем на съседна сграда, а бордът на директорите не е бил уведомяван за взетите решения, предаде бТВ. Вчера над 200 служители на УМБАЛ „Св. Иван Рилски“ се обърнаха с отворено писмо до президента, министър-председателя и здравния министър, в което
обясняват, че лечебното заведение е подложено на „безпрецедентен натиск“. „Налице са опити да се дестабилизира една от най-добре работещите държавни болници в България. Правят се внушения за безразборно харчене на финансови средства и констатирани нарушения.“, се казва още в позицията, в която се и посочва, че УМБАЛ „Св. Иван Рилски“ е с добри финансови резултати. Във връзка с информацията за неизгоден договор за наем на съседна сграда, служителите на болницата обясняват, че тя е била предвидена за Център за лечение на исхемичен мозъчен инсулт, както и обучителен център към отделението. „Осигуряването на допълнително площи ще ни позволи да създадем Отделение за трансплантация на стволови клетки.“, пишат още медиците. /БГНЕС
Още от България
Нанков за мантинелите: Самият Шишков е подписал договорите през 2023 г. в служебния кабинет на Радев
"Няма поръчка за 1 млрд. евро. Има за 490 млн. евро - Шишков не може да борави с цифри"
Мирчев: Груба подмяна е да се приравнява освещаването на бойните ни знамена с ролята на Гундяев
"Освещаването на българските бойни знамена няма нищо общо с пропагандата на агресивна война - то не благославя нападение срещу чужда държава, не обявява войната за „свещена“ и не превръща Църквата в инструмент на държавна пропаганда"
Локомотив на пътнически влак се запали на гара Церковски
В 16:19 ч в Районно управление - Карнобат е подаден сигнал от началника на пътническия влак №30133 по линията Карлово - Бургас, че локомотивът на композицията е обхванат от пламъци