6 Декември, 2025

Ден на отворените врати в МС

Ден на отворените врати в МС


Кабинетът на министър-председателя и Голямата заседателна зала на правителството са само част от знаковите места в Министерския съвет, които ще могат да бъдат разгледани в рамките на днешния Ден на отворените врати.

Опознавателната обиколка ще включва още партерния етаж, който впечатлява с визията си, заимствана от Рилския манастир и с внушителните 10-метрови полилеи от чешки кристал от Бохемия, какъвто е използван и в редица европейски дворци. В коридорите и залите на правителствената сграда ще могат да бъдат разгледани и картини на големи български творци като Владимир Димитров – Майстора, Димитър Гюдженов и други. Последна точка от опознавателната обиколка ще бъде обновената постоянна изложба с част от подаръците, които през годините българските премиери са получавали от чуждестранните си гости.

Денят на отворените врати, който се провежда по инициатива на министър-председателя Гълъб Донев, ще започне в 10 ч. и ще продължи до 16 ч. Събитието е в подкрепа и на глобалната инициатива „Партньорство за открито управление“, в която участват 75 държави, пише БГНЕС
Сподели:

Коментари (0)

Порой предизвика наводнения в къмпинг "Арапя" край Царево

Порой предизвика наводнения в къмпинг "Арапя" край Царево

Паднаха 130 литра дъжд на квадратен метър. Временно е затворен републиканският път за село Варвара. Наводнени са предимно незаконни обекти край реката и в земеделски земи.

Морска администрация: Танкерът край Ахтопол не е опасен, на борда имат храна за 3 дни

Морска администрация: Танкерът край Ахтопол не е опасен, на борда имат храна за 3 дни

„Вятърът е над 15 м в секунда, морето е 4-5 бала, корабът се държи стабилно  не представлява опасност както за екипажа, така и за околната среда.“

МФ публикува новия проектобюджет за 2026 г., в понеделник го внася в парламента

МФ публикува новия проектобюджет за 2026 г., в понеделник го внася в парламента

Договорено е отпадането на няколко спорни мерки, залегнали в първоначалния вариант на бюджета.